• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Слуги народу" намагалися "протягнути" затверджену ОПУ редакцію антикорупційного закону, - ЄС

Реклама на dsnews.ua
Народні депутати фракції "Європейська Солідарність" Ірина Фриз і Вікторія Сюмар відмовилися брати участь у засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради з-за грубих порушень парламентаризму

Про це йдеться в заяві політичної сили, передає "ДС".

Відзначається, що на згаданому засіданні розглядалися поправки до другого читання законопроекту №1029 по забезпеченню ефективності інституціонального механізму запобігання корупції

"На засіданні антикорупційного засідання ВРУ, депутатам була роздана порівняльна таблиця до законопроекту, де навпроти кожної поправки стояла вже певна позиція комітету - "враховано", "відхилено", "частково враховано" - без жодного професійного обговорення. А саме, коли авральним темпом намагалися провести через рішення комітету одну з поправок, яка стосувалася позбавлення необхідності проходити спецперевірку кандидату на пост глави НАПК до призначення, а не після, яка може містити як заборона обіймати цю посаду, так і інші відомості, які унеможливлюють діяльність на посаді", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що "Сюмар, Фриз та інші представники опозиційних партій виступили категорично проти".

Особливо грубим у цьому контексті, заявляє "Європейська Солідарність", є редакторська примітка навпроти цієї поправки, внесена головою Комітету і яке випадково забули видалити: "Враховано. Це в продовження концептуального зміни, що спецперевірка проводиться після призначення Голови. Це в ОПУ не підчистили, Комісія відбирає кандидатів для проведення спецперевірки, такий етап зникає на стадії конкурсу. Мета - прискорити процес".

"Таким чином, голова Комітету Анастасія Красносільська ("Слуга народу") намагалася нав'язати членам комітету заготовлену (напевно, саме в ОПУ) редакції до другого читання", - йдеться в заяві "ЄС".

У політсилі підкреслили, що проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституціонального механізму запобігання корупції не пройшов процедуру обговорення в комітеті до другого читання.

"На питання - від кого отримано висновки, які виглядають як лобізм чиєїсь позиції, а значить містить корупційні ризики, голова антикорупційного комітету від "монобильшинства" не відповіла, хоча все очевидно.

В таких діях, представники "Європейської Солідарності" бачать грубе порушення норм Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" та нівелювання ролі антикорупційного комітету, який повинен відігравати ключову роль у розгляді законопроектів народних депутатів", - заявили в "Європейської Солідарності".

Ірина Фриз, коментуючи ситуацію, назвала її "тріумфом неупередженості голови антикорупційного комітету, засідання якого було перетворено на фарс".

"Уявляю реакцію громадських активістів, антикорупціонерів, журналістів так і самого колишнього голови антикорупційного комітету Єгора Соболєва, якщо б йому таке спробували спустити з АП Порошенко", - додала вона.

Коментарів Анастасії Красносільській на цей рахунок поки не надходило.

    Реклама на dsnews.ua