• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Слуги" попередили, що Смолія можуть і не відпустити з НБУ

Реклама на dsnews.ua

Питання відставки Якова Смолія з посади голови Національного банку буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції "Слуги народу"

Про це заявив голова комітету з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Гетманцев не виключає, що Смолію доведеться обіймати посаду голови Нацбанку і надалі, якщо депутати не підтримають його відставку. Чи є голоси за відставку Смолія, депутати монобільшості визначать на окремому засіданні фракції.

"Це можливо. Спочатку ми розглянемо заяву на нашому комітеті. А потім дійсно на фракції. Насамперед потрібно поспілкуватися з главою НБУ. Він буде в Раді, буде доповідати. Після цього Рада повинна буде прийняти його заяву про відставку", - пояснив він.

Крім того, нардеп вважає, що відставка Смолія може вплинути на відносини з Міжнародним валютним фондом.

"Безумовно, це не покращить відносини України і МВФ. Це очевидно. Я не думаю, що існує прямий взаємозв'язок між цим рішенням і траншами від МВФ. Але дуже багато залежить від того, яку позицію займе сам голова НБУ про підстави його звільнення. Дуже неоднозначна інформація прозвучала щодо тиску на нього з боку ОП. Мені здається, що це дуже небезпечна інформація, яка вимагає перевірки", - зазначив Гетманцев.

Як повідомляла "ДС" раніше, сьогодні, 1 липня, глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням через політичний тиск.

    Реклама на dsnews.ua