• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"У Зе-команді з'явився свій "В'ятрович": ОПЗЖ вимагає звільнити Монахову

Реклама на dsnews.ua
"Опозиційна платформа - За життя" вимагає негайного звільнення Тетяни Монаховой з посади уповноваженого із захисту державної мови за "абсолютну професійну непридатність"

Про це йдеться у заяві політсили в середу, 11 грудня, передає "ДС".

"У Зе-команді з'явився свій "В'ятрович". Вступивши на посаду Урядового уповноваженого із захисту державної мови, Тетяна Монахова відразу продемонструвала одержимість ідеями етнічної однорідності при повному нехтуванні правами людини і нормами Конституції України. Ця будівельниця гомогенного українства, абсолютно не бентежачись, заявила про свій намір використовувати "батіг" щодо українських громадян. Новоспечена уповноважена поставила безумовні конституційні права на отримання медичної допомоги та освіти в залежність від знання державної мови", - гнівно заявили у Медведчука.

За словами представників партії, після рішення Венеціанської комісії з приводу законодавства України влади повинні були привести мовну політику України у відповідність з європейськими нормами, припинивши "дискримінації російськомовного населення і представників інших національних громад", але цього так і не сталося.

"Наплювавши на рекомендації європейського співтовариства, Тетяна Монахова взялася диктувати пріоритети мовної політики України", - зазначають у ОПЗЖ.

"На виборах громадяни дали вичерпну оцінку політиці ксенофобії, дискримінації та примусу. Виборці відмовили в підтримці "діячам" типу В'ятровича та їх ідей. Але конкурси та відбори в Зе-команду знову проходять нові "вятровичи". Влада декларує світ і об'єднання країни, але на ділі копіює ідеї та політику минулого режиму", - йдеться у заяві.

У зв'язку з цим в Оппоплатформе вимагають негайного звільнення Тетяни Монаховой.

"Ми вважаємо, що люди з такими поглядами не можуть бути допущені до державної служби. Це створює загрозу для міжнаціонального миру, прав людини і української демократії", - зазначили в політсилі.

Крім того, партія вимагає скасувати мовний закон.

    Реклама на dsnews.ua