• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Заради металобрухту. Про "ядерне випробування" Захарченко заговорили навіть у Держдепі

Тепер знайти "вчених ДНР", зробили свій висновок про екологічну безпеку затоплення "Юнкома", взагалі не представляється можливим, тому що наука в квазиреспублике з 12 квітня офіційно ліквідована
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" - головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Затоплення радіоактивного шахти "Юнком"

На минулому тижні у своїх експериментах з радіацією в ОРДО тамтешня російська окупаційна адміністрація на чолі з Захарченко таки перейшла від слів до справи. 14 квітня стало саме тим днем, коли була повністю зупинена відкачування води з закритої шахти "Юний комунар" поблизу окупованого Єнакієве. Як відомо, у 1979 р. на цьому вугільному підприємстві зробили підземний ядерний вибух на глибині 900 метрів, а після закриття "Юнкома" на початку 2000-х українська влада вирішила від гріха подалі тримати радіоактивну капсулу в сухому стані і відкачувати воду з шахти, щоб виключити потрапляння радіації в ґрунтові води на поверхню.

Але нинішні загарбники малої батьківщини Януковича - явно ризикові хлопці, будь "радіоактивний попіл" їм не дивина, тим більше що демонтовані шахтні насоси можна легко "освоїти" шляхом їх здачі на металобрухт, у чому, швидше за все, криється першопричина події експерименту над жителями окупованого Донбасу. І це при тому, що радіація з затопленої шахти скоро цілком здатна вийти назовні, забруднивши радіонуклідами не тільки Єнакієве і всі окремі райони Донеччини, але й окремі райони Луганщини, а також як мінімум сусідню Ростовську область Росії, що стала перевалочною базою для всіх прибувають на війну російських "ихтамнетов".

А ось ненависні в ДНР всілякі "гейропейцы" з "пиндосами" підійшли до реальної загрози екологічної катастрофи після такого "ядерного випробування" окупантів та їхніх поплічників-колаборантів куди серйозніше, винісши проблему на міжнародний рівень. Спочатку "Юнком" і околиці відвідали спостерігачі ОБСЄ та поспілкувалися з місцевими працівниками. А ті, по-перше, підтвердили дату відключення насосів і старт затоплення радіоактивного шахти, а по-друге, не змогли навіть спрогнозувати, наскільки зростання тиску після заповнення водою шахтного стовбура може вплинути на цілісність капсули, в якій майже 40 років тому був ядерний вибух.

Потім "юнкомовский" звіт ОБСЄ викликав окрему стурбованість посольства США в Україні, яке вказало, що це великий ризик для здоров'я людей і навколишнього середовища, і в який раз закликало Росію закінчити конфлікт, щоб покращити життя для жителів Донбасу. Нарешті, коментуючи дане повідомлення американського посольства в Twitter, висловився на цей рахунок спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер: "Як я вже говорив раніше, єдине місце в Україні, де російськомовні люди знаходяться під загрозою, це там, де є російські солдати. І зараз - новий ризик". Тобто для Захарченко його "ядерне випробування" під Єнакієве вже вдалося - про нього заговорили навіть за океаном. Хоча радіти від цього ватажкові ДНР навряд чи варто, так як цей епізод буде задокументований "ким слід" і поповнить довгий список військових злочинів на Донбасі, інкримінованих йому, так і його кремлівських покровителів.

Ліквідація ДНР-науки

Реклама на dsnews.ua

До речі, нинішні дії окупантів базуються на висновку, що, мовляв, "мокра" консервація об'єкта "Кліваж" шахти "Юний комунар" не призведе до забруднення екології", зробленим якимись "науковими інститутами ДНР". Правда, тепер знайти цих "вчених" взагалі не представляється можливим, тому що наука в квазиреспублике з 12 квітня офіційно ліквідована. Точніше, у відповідному "наказі міністерства освіти і науки ДНР" повідомлено про ліквідацію "Донецького наукового центру" з додатковою приметкой такого змісту: "Претензії кредиторів приймаються протягом двох місяців з моменту опублікування оголошення. Будівля "Донецького наукового центру" знаходиться за адресою вул. Рози Люксембург, 54".

Само собою, і раніше не було ніяких сумнівів, що наука розпрощалася з окупованим Донецькому ще в 2014-му, коли реальний, а не фейковий "Донецький науковий центр Національної академії наук України був розграбований бойовиками, а його директору Олександру Коновалову вдалося врятувати тільки друк своєї установи. Зараз усі його інститути, покинувши рідне місто, відновили свою роботу або в неоккупированных Костянтинівці, Покровську та Слов'янську Донецької області, або в Дніпрі, Павлограді і навіть у Києві.

Втім, останні роки захарченковские поплічники ще якось намагалися імітувати у віджатому "Донецькому науковому центрі" хоч якусь "наукову діяльність". І ось нині навіть на такий бутафорії російська окупаційна адміністрація поставила жирний хрест - наука в ОРДО просто відпала через непотрібність. Так що наступною в черзі на ліквідацію можна вважати сферу освіти, починаючи з місцевих вузів-підробок, закінчуючи школами, які і так вже нагадують собою в окупації відверті муляжі.

Боротьба Пасічника з боржниками за комуналку

У сусідніх ОРЛО тамтешній ватажок Пасічник ніякі, навіть бутафорські "наукові центри" не ліквідує - просто через брак оних в окупованому Луганську і околицях. Зате за місцевих працівників освіти взявся серйозно і, так сказати, комплексно, а також без найменших витрат, в руслі спущених з Москви цєу про тотальної економії.

З одного боку, луганські вчителі відверто залякані махровими пропагандистськими накачками бравих чекістів, тобто в роботі з дітьми будь-які відхилення від генеральної лінії "російського світу" вважаються "ідеологічною диверсією" з усіма витікаючими наслідками, аж до переміщення "на підвал" таких "диверсантів". А з іншого - всіх педагогів зобов'язали надавати копії комунальних платежів за місцем роботи в школах. Якщо ж такі борги у них є, то вони гасяться автоматом з мізерною вчительської зарплати, яка в середньому не перевищує 3200 грн в перерахунку з російських рублів.

У справі боротьби з підневільними боржниками-бюджетниками все, в принципі, в ажурі, чого не скажеш про інших жителів окупованих територій, більшість з яких - пенсіонери, які масово не мають елементарних засобів, щоб платити за комуналку. І тут на думку Пасічнику та його підлеглим в окупаційній адміністрації прийшла геніальна ідея. А саме: погашати в Луганську свої борги перед окупантами тепер дозволено за допомогою укладення трудових договорів" на участь в роботах з благоустрою території міста терміном на два місяці. Таким чином, одним махом вбивають відразу двох зайців - тут тобі і гострий дефіцит двірників знімається, і за таку роботу не потрібно платити рівним рахунком нічого.

    Реклама на dsnews.ua