• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

1% від суми "скруток". ЗМІ розповіли, за скільки ДПС "не бачить" порушень податкового законодавства

Фіскальні органи можуть здійснювати тиск на бізнес з метою його залучення в незаконні схеми "скручування" податку на додану вартість і при цьому отримувати відсоток від обсягів таких операцій за "невтручання"

Реклама на dsnews.ua

До такого висновку прийшли журналісти видання "Дело" на підставі документів, отриманих від інсайдерів в правоохоронних органах щодо схем в Державній продовольчої зернової корпорації."З'ясувалося, як мінімум частина компаній, яких фіскали вважають "фіктивними" — це великий бізнес. Однак і його, судячи з усього, оточення першого віцепрем'єра Олексія Любченка змушує ставати частиною схем", — пише" Дело".

Документи, які потрапили в розпорядження редакції, свідчать про новий скандал: за період з грудня 2020 року по серпень 2021 року компанія легалізувала через підприємства з ознаками фіктивності продукції майже на 2 млрд грн., в результаті чого бюджет недоотримав близько 300 млн грн ПДВ.

 "Згідно з оперативною довідкою, яку надало джерело в правоохоронних органах, Державна податкова служба, якій до травня 2021 року керував нинішній перший віцепрем'єр-міністр Олексій Любченко, а після цього періоду її очолює його заступник Євген Олейніков — "за невтручання" в діяльність таких структур, а також ДПЗКУ нібито "отримувало винагороду 1% від загального обсягу взаємин з сумнівними контрагентами", — йдеться у статті.

Видання оприлюднило цитату з документа і перелік компаній, які, на думку ДПС, брали участь в схемах. До довідки також додається список з 33 компаній, для яких розписані помісячні суми "скрученого" ПДВ на загальну суму близько 300 млн грн. Судячи з маркування документа, у список увійшли тільки підприємства, "скручування" по яких перевищили 1 млн грн.

Журналісти перевірили ці компанії та з'ясували, що лише кілька з них можна називати реально "сумнівними" контрагентами. Решту можна віднести до "підприємств з ознаками фіктивності" дуже віддалено.

"Наявність у списку великої кількості компаній, які навряд чи є фіктивними, може означати, що вони там потенційно могли опинитися з примусу. Це підтверджує і формулювання з довідки джерела про те, що помічник Олексія Любченка нібито особисто відбирав підприємства для участі в "програмі" по легалізації зерна в ДПЗКУ. Таким чином, крім організації злочинної схеми, мова явно йде ще й про перевищення службових повноважень, шахрайство та примус до незаконних дій", — пише "Дело".

    Реклама на dsnews.ua