• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

13 тисяч для нардепа Юрченка: чому корупціонери не сидітимуть у тюрмах

5 днів інформаційного хайпу про хабар для помічника нардепа завершились заявою генпрокурора Ірини Венедиктової про те, що вона не бачить злочину в цих діях

Реклама на dsnews.ua

НАБУ, яке мовчало всі ці дні, а замість нього говорили "поінформовані джерела", в свою чергу, зіграло в свою улюблену гру: показало черговий відосик. 

Чи є можливість за даних обставин вручити юридично обґрунтовану підозру нардепу, мають роз'яснити правознавці. Я ж хочу поговорити про інший аспект цієї справи, а саме, про систему роботи НАБУ.

4 чи 5 місяців 15 детективів НАБУ займались цією провокацією хабара. Вдумайтесь: кожен десятий детектив НАБУ, на утримання яких ми, як платники податків, витрачаємо більше мільярда на рік, займався тим, що стежив, прослуховував чи провокував аж на 13 тисяч доларів. Не на 13 мільйонів доларів – на 13 тисяч. 

І що в результаті? НАБУ заявило, що нардепи пишуть законопроєкти за гроші. Але довести цього, скоріш за все, не вдасться (якщо взагалі планували доводити). 6 місяців 15 людей "вели" кількох нардепів, витрачали кошти на оперативні заходи, стеження, прослушки. А спіймали на живця аж помічника нардепа. Зловивши дрібного посередника на 13 тисячах замість того, щоби зібрати доказову базу і звинуватити нардепа, вони побігли в прокуратуру вимагати підозри. Як результат – багато шуму, який не звершиться нічим. 

Нардеп, судячи з усього, залишиться нардепом, а Венедиктова не оголосить йому підозри. Не здивуюсь, якщо НАБУ піде до зручного ВАКС, щоби вирішити питання з підозрою, хоч це і повністю суперечить закону. 

Що мали б зробити провокатори хабаря? Дати 13 тисяч, задокументувати їх і потім вимагати готового тексту з прізвищами, зареєстрованого на сайті Ради. Потім треба було передати гроші, "провести" помічника і вже при передачі грошей від помічника до депутата робити "маски-шоу". Але це потребує елементарної логіки, а тут усе зводиться до якогось детективного напівфабрикату, який запаковують у відосик, а потім кричать, що навколо всі заважають боротися з корупцією.

Але уявімо, що все-таки генпрокурор завтра підпише підозру депутату. Мине ще 3-4 місяці — і нарешті 14 детективів після рішення ВАКС заявлять: ми зловили депутата на хабарі аж у 13 тисяч доларів. Рік роботи 15 детективів дорівнює двом місячним зарплатам Ситника.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua