• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

25 слідчих в ГБР будуть спеціалізуватися на справах про катування

Реклама на dsnews.ua
Генпрокуратура буде здійснювати щоденний моніторинг 27 розслідування найбільш резонансних справ про катування в Україні

Про це повідомляє прес-служба відомства, передає "ДС".

"Для підвищення ефективності розслідування злочинів про тортури запровадили щоденний моніторинг стану реєстрації та розслідування кримінальних проваджень щодо грубих порушень прав людини з боку правоохоронців. Також взято на контроль 27 проваджень про тортури в регіонах. Розслідування у них тривалий час не провадилося або було закрито без належних підстав", - йдеться в повідомленні.

Також зазначено, що 25 слідчих Держбюро розслідувань будуть спеціалізуватися на справах про катування. Раніше в Генеральній прокуратурі був створений Департамент процесуального керівництва у кримінальних проваджень про катування та інших серйозних порушеннях прав громадян з боку правоохоронних органів, до його складу увійшли 14 прокурорів.

"Вже найближчим часом за участю кращих національних і міжнародних експертів буде проведено спільне навчання слідчих ДБР та прокурорів ГПУ стандартам розслідування порушень прав людини, - уточнили в прес-службі.

Нагадаємо, в Генпрокуратурі 16 жовтня було створено новий департамент, який буде займатися питаннями, пов'язаними з тортурами і неналежним поводженням працівників правоохоронних органів.

    Реклама на dsnews.ua