• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

27 лабораторій в Україні отримали "коронавирусное" медобладнання від ЄС та ВООЗ

Реклама на dsnews.ua
Всесвітня організація охорони здоров'я і Європейський Союз передали 27 лабораторій в Україні, які проводять тести на коронавірус, обладнання, реагенти та витратні матеріали на загальну суму 3,5 млн євро

Про це повідомив керівник відділу "Місцеве та людський розвиток" Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Криза з COVID-19 став великою несподіванкою, ЄС і держави-члени Європейського Союзу готові надати підтримку в управлінні цією кризою... 27 лабораторій отримають обладнання загальною вартістю 3,5 млн євро. Ми впевнені, що це дійсно дуже допоможе", - сказав Куне.

Серед обладнання, зокрема, 25 ампліфікаторов для проведення ПЛР-досліджень. Поставки будуть розподілятися по лабораторіям відповідно з потребами, визначеними Моз та Офісом Президента, і триватимуть до кінця серпня. Обладнання, яке буде передано лабораторіям, дозволить скоротити час на проведення лабораторного дослідження з виявлення збудника коронавирусной хвороби, і таким чином збільшити кількість тестувань.

Як зазначив на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, надане обладнання дозволить вдвічі, а то і втричі збільшити кількість тестів на COVID-19, які здійснюють обласні лабораторні центри.

На даний момент, за його словами, Україна проводить до 80 тис. тестів на COVID-19 в тиждень.

"Кількість лабораторій, яке було на самому початку епідемії, - три. Вони проводили 200-300 досліджень в добу. Сьогодні ми маємо в нашій системі реагування 82 лабораторії, які проводять до 14 тисяч досліджень на добу і близько 80 тис. в тиждень", - зазначив Ляшко.

Як повідомляла "ДС", МАГАТЕ направило Україні в якості гуманітарної допомоги устаткування для здійснення діагностики коронавіруса методом ПЛР.

Українські лабораторії уклали контракти на закупівлю реагентів та обладнання для тестування коронавирусной інфекції на загальну суму близько 90 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua