• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

42% опитаних соціологами вважають, що слідом за Медведчуком мають відкрити справу на Оксану Марченко

Кожен п’ятий респондент (20%) повністю згоден з тим, що кримінальне провадження повинні розпочати і проти дружини нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксани Марченко, ще 22% — скоріше згодні

Оксана Марченко
Оксана Марченко
Реклама на dsnews.ua

Про результати відповідного соціологічного дослідження на тему "Як українці ставляться до домашнього арешту Медведчука" на пресконференції розповів виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, передає "ДС".

Так, він зазначив, що респонденти з Заходу надавали дані відповіді дещо частіше за інших.

Денисенко підкреслив, що таке питання ставилося через те, що Марченко, як і її чоловік, потрапила під санкції РНБО

Також за результатами опитування:

  • 29% опитаних не згодні з тим, що кримінальне провадження повинні розпочати і проти дружини Медведчука: 11% — повністю не згодні, 18% — скоріше не згодні;
  • 24% респондентів не мають однозначної позиції щодо цього питання;
  • Лише 5% учасників опитування не знають Оксану Марченко, дещо частіше за інших дану відповідь надавали респонденти з сільської місцевості та опитані з Центру.
  • Чоловіки майже у 2 рази частіше за жінок зазначали, що "повністю згодні" з тим, що кримінальне провадження повинні розпочати і проти дружини Медведчука Оксани Марченко, при цьому жінки майже у 2 рази частіше відмічали, що "не мають однозначної позиції щодо цього питання".
  • Респонденти зі Сходу значно частіше за інших зазначали, що повністю або скоріше не згодні з тим, що кримінальне провадження повинні розпочати і проти Марченко (42% при загальному показнику 29%).

Доктор соціологічних наук Олександр Шульга на прессконференції розповів, що дослідження проводилося у форматі онлайн-опитування з 15-16 травня. В рамках цього дослідження було опитано 1200 осіб — інтернет-користувачів зі всіх регіонів України. База даних дослідження склала 35 тисяч респондентів. Таким чином, за словами Шульги, соціологи мають можливість здійснювати багатоступеневий відбір та на виході отримувати дані, які репрезентують населення за статтю, віком, типом населеного пункту та регіону проживання.

Соціолог також наголосив, що дані цього опитування є репрезентативними, а похибка дослідження не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, 13 травня Печерський районний суд Києва обрав Віктору Медведчуку міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до 9 липня. Офіс генпрокурора подав апеляцію на рішення Печерського районного суду щодо цілодобового домашнього арешту Віктора Медведчука. У ОГП наполягають на утриманні нардепа під вартою. Також захист подав апеляцію на це рішення суду.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua