• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

56% українців не бачать порушення своїх прав і свобод: соціологи надали інфографіку

Більшість громадян (56%) не відчувають порушення їхніх прав та свобод, протилежної думки – 44%

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / engage.org.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування "Стабілізація рейтингу Зеленського: Чому підтримка партії влади перестала зростати», проведеного компанією: «Нью Імідж Маркетинг Груп» на замовлення Українського інституту майбутнього, передає "ДС".

"Більшість громадян (56%) не відчувають порушення їхніх прав та свобод, протилежної думки – 44%. Порівняно з лютим, в настроях населення відбулися помітні зміни: тоді думки розділилися 50 на 50. Однак, у травні це співвідношення було ще кращим – 60% тоді не відчували порушення своїх прав і 40% відчували подібне", — зазначено у дослідженні.

Зазначено, що з лютого з кожним місяцем пропорції змінювалися у сторону зменшення кількості громадян, які відчували порушення своїх прав та свобод. Нині ж це співвідношення дещо відкотилося назад.

 "За результатами п’ятьох хвиль дослідження простежується чітка залежність у відповідях від віку респондентів: чим молодші опитані, тим вони менш схильні погоджуватися з тим, що їхні громадянські свободи порушуються – 70% серед молоді до 24 років не відчувають цього, тоді як серед старшого покоління 55 і більше років таких 53%", — вказано у дослідженні.

 На Донбасі частка тих, хто відчуває порушення свої прав і свобод є найвищою – 53%. Найменшою вона є на Заході – 37%.

Терміни проведення: 18.06-28.06.2021

Методологія: Опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «LEMUR»

Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками «області України та м. Київ» і «тип населених пунктів — міські/сільські». За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua