• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

67% українців вважають напрямок руху України неправильним, – дослідження

Більшість громадян (67%) характеризують напрям розвитку подій в Україні як неправильний

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати соціологічного дослідження "Рейтинги і антирейтинги політиків. Соціологічні підсумки 2021 року", яке провів Український інститут майбутнього, передає "ДС".

"Більшість громадян (67%) характеризують напрям розвитку подій в Україні як неправильний. Правильним його вважають 19% опитаних і ще 14% не визначилися", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що порівняно з лютневим опитуванням частка негативних оцінок на кінець року є трохи меншою – 67% до 74% і водночас дещо більша частка позитивних оцінок: 19% проти 14% на початку року.

"52% респондентів вважають, що події неправильно розвиваються і в області, в якій вони живуть. Подібно до оцінок руху всієї країни, негативні оцінки превалюють над позитивними (28%). За вісім хвиль дослідження зафіксувалося поступове зростання позитивних оцінок та зменшення негативних", — вказують соціологи.

Співвідношення оцінок щодо напрямку розвитку подій у їхньому населеному пункті в грудні складає 47% негативних та 39% позитивних і повернулися до показників лютого.

"Вісім хвиль дослідження дозволяють говорити про усталену тенденцію, коли громадяни дещо краще висловлюватися про ситуацію у місцевості, де вони живуть безпосередньо, у порівнянні з усією країною", — зазначено у доповіді соціологів.

Метою опитування є Оцінка соціально-політичних настроїв населення України

Географія: Україна (національний проект)

Обсяг вибірки: 2400

Терміни проведення: 28.11 – 10.12.2021

Методологія: Опитування face-to-face по структурованій інтерактивній анкеті на планшеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань "LEMUR"

Дизайн вибірки: Генеральна сукупність опитування становить 30 842 531 жителів України (крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим) віком від 18 років і старше. Обсяг вибіркової сукупності становить 2400 респондентів. Вибірка є пропорційно стратифікованою за ознаками "області України та м. Київ" і "тип населених пунктів — міські/сільські". За типом побудови вибірка є триступеневою, комбінованою — ймовірнісною на щаблі відбору населених пунктів та початкових адрес для маршрутів опитування, із квотним скринінгом на щаблі відбору респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше). Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Нагадаємо, за результатами опитуання. проведеного Інститутом, рейтинг президента Володимира Зеленського, після падіння в жовтні-листопаді на 7% зупинився на позначці 25% від тих, хто визначився і прийде на вибори.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua