• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Адвокат Чауса розповів про декілька статусів колишнього судді

Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус має статуси потерпілого і підозрюваного

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив у своєму відеозверненні його адвокат Ростислав Кравець, передає "ДС".

"У Миколи Чауса поки два статуси: перший — він підозрюваний у справі НАБУ, другий — він потерпілий у справі про його викрадення. Зараз він не є затриманим", — зазначив він.

За словами юриста, підготовлено клопотання до Офісу генерального прокурора про зміну підслідності кримінального провадження. І розслідувати його має не СБУ.

Кравець нагадав, що зустрічався з Чаусом і обговорив всі питання в присутності співробітника СБУ. При цьому він не обговорював, як Чаус виявився в Молдові, але говорив про те, як колишній суддя потрапив в Україну.

Як повідомляла "ДС", колишній суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус, якого в квітні 2021 року вкрали в Молдові невідомі, був виявлений 30 липня в Вінницькій області.

Після повідомлення про виявлення Чауса він був затриманий нарядом поліції для доставки в суд, арешту та подальшої передачі слідчому органу — НАБУ.

Однак після затримання в село прибула група співробітників СБУ Вінницької області, які за словами головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова "відбили" Чауса у наряду поліції і вивезли його в невідомому напрямку.

Пізніше Національне антикорупційне бюро розмістило в Facebook заяву з проханням передати колишнього суддю детективам НАБУ.

Згодом Служба безпеки України визнала, що Микола Чаус знаходиться у них, але заявила, що "не викрадала" його, а діяла в рамках закону і своїх повноважень.

За словами адвоката Ростаслава Кравця, колишній суддя погано себе почуває і йому надають медичну допомогу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua