• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Адвокат Порошенка анонсував перший позов проти Гордона за наклеп

Найближчим часом від імені п’ятого президента, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка буде поданий перший позов проти Дмитра Гордона за наклеп

Реклама на dsnews.ua

Про це сьогодні під час брифінгу заявив адвокат Ілля Новіков, повідомляє пресслужба "ЄС".

Як пояснив Новіков, йдеться про заяву Дмитра Гордона 7 травня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".  

"7 травня цього року в ефірі ток-шоу "Свобода слова" відомий журналіст Дмитро Гордон випустив на свободу деякі слова, які повинні мати наслідки. Конкретно він заявив і зробив це у формі твердження, що п’ятий президент України Порошенко "вступив у злочинну змову з Путіним і наказав в рамках цієї злочинної угоди українській армії полишити Маріуполь". У Дмитра Гордона є давня історія його коментарів щодо політики п’ятого президента. Ніхто не оскаржує його право не любити Порошенка і говорити про це. Однак йдеться про зловживання свободою слова", – сказав адвокат.

Він зауважив, що наклеп, навіть якщо він супроводжується словами "я вважаю", "це моя думка", а далі йде не думка, а ствердження, не користується імунітетом.

"Ми анонсуємо, що найближчим часом, у найближчі дні, як тільки будуть виконані всі необхідні формальності, буде поданий перший такого роду позов від імені Петра Порошенка до Гордона з вимогою визнати недостовірним розповсюдження цього твердження", – зазначив Новіков.

Адвокат зауважив, що у Гордона буде можливість висловитися з цього приводу.

"Якщо він вважає, що це все ж таки думка, а не твердження, він може про це сказати – що він не знає про це достовірно, а він так думає. У нього буде можливість повідомити, які у нього є докази, якщо вони є. Я думаю, що їх немає. Так чи інакше буде можливість дати пояснення не у форматі ток-шоу, яке мало до чого зобов’язує, а у форматі формалізованої судової процедури. До цього давно йшло, і очевидно цей момент настав. Ми обрали такий спосіб повідомити про це публічно, тому що Гордон є публічною особою. А питання про свободу слова – це важливе питання. І зловживання свободою слова – це його складова частина. І про це потрібно говорити вголос", – наголосив Новіков.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua