• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Адвокат повідомив, за яким справи оголосили підозра Порошенко

Реклама на dsnews.ua
Адвокат п'ятого президента Петра Порошенка Ілля Новіков заявив, що Офіс генпрокурора оголосив його підзахисному про підозру у незаконному призначенні Сергія Семочко заступник голови Служби зовнішньої розвідки

Про це адвокат заявив під стінами ДБР, де проходить акція проти політичних переслідувань, передає "ДС" з посиланням на повідомлення прес-служби партії "Європейська Солідарність".

Він також повідомив, що ДБР спеціально инспирировало так звана "справа про картинах", щоб під його прикриттям вручити Порошенко незаконне підозру.

"Допит не відбувся, бо такого плану - здійснювати допит - не було взагалі. Насправді був план спробувати вручити Петру Порошенку повідомлення про підозру. І ледве ми з колегами зайшли в кабінет слідчого, ще до того, як почався допит, до нас прийшов працівник Офісу Генпрокурора, до речі, не представивши повноваження. Бо тільки пані Венедиктова уповноважена згідно із законом повідомляти про підозру у таких випадках. І спробував вручити повідомлення. Оскільки це не було згідно закону та згідно з процедурою, ми відмовилися спілкуватися з цією людиною", - підкреслив Новіков.

Він зазначив, що все це справа про картинах насправді було фейковим.

"І це був тільки привід, щоб оголосити підозра сьогодні. Я вважаю, дуже важливо, щоб суспільство розуміло, що відбувається. Згідно з позицією, яку висловив президент Зеленський, Офіс Генерального прокурора, пані Венедиктова та ДБР фактично вчиняють злочин. Вони фактично намагаються притягнути до кримінальної відповідальності Петра Порошенка без всяких підстав", - зазначив Новіков.

Справа, про яку йде мова, - це справа про призначення пана Семочка заступником голови служби зовнішньої розвідки.

Як зазначив адвокат, колишній генпрокурор Руслан Рябошапка говорив, що це "юридичний треш".

"У Венедиктової зайняло майже три місяці, щоб прийняти це рішення і підписати проект цього підозри. Вона могла підписати його з першого дня після свого призначення генеральним прокурором. Вона не мала волі все це робити. Вона розуміє - я впевнений, що підписання такого безпідставного підозри означає реальну перспективу для неї самої бути притягнутою до кримінальної відповідальності", - переконаний Новіков.

За його словами, всі розуміють, наскільки це важливо.

"Це перша за цей рік серйозна спроба здійснення політичного тиску на опозицію. Це політичне переслідування Петра Порошенка як політичного опонента президента Зеленського і як лідера опозиції", - зазначає адвокат.

Як повідомляла "ДС", в Офісі генпрокурора повідомили, що підозра Порошенко оголошено у справі про "виданні явно злочинного наказу" голові Служби зовнішньої розвідки.

Як повідомляла "ДС", 26 травня п'ятий президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко відкрив виставку картин художників з українськими корінням зі своєї родинної колекції.

Співробітники Державного бюро розслідувань завітали в музей ім.Гончара, де проходить виставка картин з колекції Порошенко. В ГБР спростували інформацію про "штурм" музею і заявили, що їх співробітники проводять "огляд картин".

В ГБР заявили, що співробітники прийшли нібито вручити повістку Петра Порошенка та участь в цьому спецпідрозділу було необхідно.

Печерський районний суд ухвалив рішення про арешт приватної колекції картин родини Петра Порошенка.

Сьогодні, 10 червня, стало відомо, що допит не відбувся і п'ятий президент покинув будівлю Держбюро розслідувань.

    Реклама на dsnews.ua