• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Адвокат Януковича не захотів прийняти підозра в держзраді

Реклама на dsnews.ua
Захист Віктора Януковича відмовилася приймати підозра у держзраді, оголошене генеральним прокурором Юрієм Луценком втікача екс-президенту під час допиту 28 листопада

Відповідну заяву про повернення повідомлення про підозру і повістки про виклик на допити адвокат Януковича Віталій Сердюк передав сьогодні Генеральній прокуратурі, повідомляє "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У заяві аргументується, чому підозра в зраді Януковичу слід вважати негласним.

"Враховуючи наявність у Луценка Ю. В. статусу свідка в кримінальному провадженні (з розстрілів на Майдані, - ред.), він не мав права вчиняти в рамках даного виробництва, як прокурор, будь-які процесуальні дії, в тому числі повідомляти про підозру іншому свідку Януковичу В. Ф.", - йдеться в заяві.

Крім того, захист Януковича заявляє про порушення вимог Кримінально-процесуального кодексу до процедури письмового повідомлення про підозру. При цьому, на думку адвокатів, зачитуючи підозра, генпрокурор Луценка лише "створив видимість" виконання офіційних процесуальних дій.

Як повідомляла "ДС", 28 листопада, під час онлайн-допиту Віктора Януковича як свідка у Святошинському райсуді Києва, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив підозрі Януковичу у державній зраді за те, що 1 грудня 2014 року запросив війська окупанта на територію України.

Януковича викликали на допити, які повинні були відбутися 5 і 9 грудня.

    Реклама на dsnews.ua