• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Ахтем Чийгоз порівняв судилище над Шандрою і Павловським із репресіями в окупованому Криму

Колишній в'язень Кремля, народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Ахтем Чийгоз вважає, що вибіркове правосуддя і переслідування бойового генерала Ігоря Павловського та керівника суднобудівного підприємства Валерія Шандри дедалі більше нагадує методи російських окупантів у Криму

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву він зробив під час акції підтримки під Київським апеляційним судом, повідомляє пресслужба "ЄС"

"На жаль, останні два роки всі ми беремо участь у цьому безглуздому вибірковому правосудді. Коли ми кажемо про Крим, про репресії, які чинить російська окупаційна влада, ми кажемо "так звані суди", ми кажемо "так звані правоохоронні органи". Чому так? Тому що це не визнані світом на окупованій території російські органи влади. Але те, що зараз робиться тут, в Україні, коли відсутня незалежна судова влада, коли все вирішується в одному кабінеті і коли ти відчуваєш, що це починає бути подібним до Росії, то у нас немає права сидіти вдома", – заявив Чийгоз.

Також він звернувся до суддів та правоохоронних органів: "Коли вами керує окрема людина, яку б посаду вона зараз не обіймала, вона піде, а ви залишитеся. І от як саме ви залишитеся, буде визначати народ України".

Як відомо, адвокати Голови правління "Кузні на Рибальському" Валерія Шандри подали скаргу в ЄСПЛ через політичні переслідування, порушення прав підзахисного та застосування щодо нього тортур. До справи підключився відомий європейський фахівець з прав людини, метр Грегорі Туан діт Дюдон, який раніше працював старшим юристом ЄСПЛ.

"Вся справа стоїть на дуже хитких підставах, я цілком переконаний, що реакція судової системи в Україні спричинена панікою. Ми маємо ще одного звинуваченого, і його також утримують під вартою всупереч правилам змагального процесу. Немає своєчасної судової ухвали щодо законності перебування під вартою зокрема пана Павловського", – наголошує Грегорі Туан діт Дюдон.

"Ми сподіваємося на швидку реакцію ЄСПЛ, буде дуже швидкий категоричний запит щодо обгрунтованості законності такого перебування під вартою. Мені здається, що позиція такого українського судочинства дуже хитка, як і вся конструкція політично вмотивованої справи. Така вона ламка, що купи не тримається. І я сподіваюся крім реакції ЄСПЛ, на здорову справедливу реакцію від судової системи України", – резюмує адвокат зі Страсбурга.

    Реклама на dsnews.ua