• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Активісти, що захищають завод "Більшовик", пригрозили ФДМУ самоспаленням

Активісти, які захищають завод ПКМЗ ("Більшовик") та його трудовий колектив заявили представникам Фонду Держмайна, що при подальших спробах ФДМУ маніпулювати громадою перейдуть до більш радикальних дій

Реклама на dsnews.ua

Очільник ГО "Вибачте, що живі" Данило Турчин неодноразово звертався до керівництва Фонду і запрошував до діалогу, зокрема, Дмитра Сенниченка. "Але оскільки він не має яєць, щоб поспілкуватися із громадськістю та пресою – ми принесли йому яйця", — заявив Турчин.

Також активісти розклали біля входу до Фонду Держмайна покришки як символ майдану та відстоювання громадянської позиції. Однак поліція та представники ФДМУ, за словами Данила Турчина, сильно бояться цього, і всіма способами намагаються не допустити подібних протестних акцій.

"Так як у Фонді Держмайна знову надурили нас та журналістів, усю громадськість, ми залишаємо за собою право у подальшому застосовувати більш радикальні дії. Ми не мали військового досвіду та мислення під час Майдану, але на війні ми здобули різні навички та вміння. І у подальшому ми перейдемо до більш рішучих дій", — заявив Данило Турчин.

Один з активістів, який протестує проти руйнування заводу "Більшовик", заявив, що готовий здійснити акт самоспалення, якщо чиновники та відповідальні особи знову ігноруватимуть вимоги громадян. Нагадаємо, сьогодні під час акції під ФДМУ Данило Турчин заявив, що представники Фонду відмовились спілкуватись із представниками ЗМІ щодо подальшої долі заводу Більшовик.

Причиною пікетів стала скандальна ситуація навколо підприємства: у рішенні про приватизацію заводу цілковито не дотримуються прав трудового колективу і залишається незрозумілою його подальша доля після аукціону. При цьому Фонд Держмайна як відповідальний за ці проблеми, відмовляється зустрічатися з громадськістю та медіа для висвітлення питання, а кілька останніх днів в інтернеті почали масово поширювати інформацію, буцімто самі працівники заводу виступають за його розформування та приватизацію, що не відповідає дійсності.

Самі ж робітники підприємства неодноразово відправляли до державних інстанцій запити та звернення з проханням припинити руйнування заводу, розкрадання його майна та повідомляли про цілеспрямоване штучне банкрутування оборонного підприємства. Проте жодної реакції влади немає.

Нагадаємо, днями активісти перекривали вулицю Гарматну з вимогою не допустити розкрадання "Більшовика". Також вони встановили блокпост на виїзді з підприємства з метою завадити вивезенню і розпилу на металобрухт обладнання заводу. Також один із робітників заводу вийшов на одиночний пікет проти знищення підприємства, закликавши голову ФДМУ Сенниченка до діалогу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua