• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

"Але партнери мовчать": Україна в "Мінську" чекає прогресу по Донбасу

Прогресу в переговорах по Донбасу немає, оскільки партнери України не називають Росію агресором, однак зустріч президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна може дати необхідний поштовх

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи візит генерального секретаря ОБСЄ в Москву, передає "ДС".

"Прогрес (у переговорах щодо Донбасу — ред.) залежить від багатьох чинників. Важко говорити про прогрес як один з наслідків візиту генсека ОБСЄ до Москви. Я так зрозумів, що генсек ОБСЄ не наважилася назвати Росію стороною конфлікту. Всі на це натякають в ОБСЄ і наші західні партнери, але ніхто, окрім США і заяв G7… цей факт принаймні в ТКГ і "нормандській четвірці" не озвучується, крім як Україною. Тому якби наші партнери були більш відверті у вираженні своїх думок, зокрема й у Москві перед Росією, то, напевно, було б більше ефекту. Поки ми говоримо про сторони, не називаючи цих сторін, то тут важко очікувати істотного прогресу", — сказав він.

Гармаш заявив, що можна розраховувати на наслідки зустрічі президентів США і Росії, яка пройшла 16 червня.

"З іншого боку, я думаю, можливі деякі зрушення, повʼязані із самітом Байден/Путін. Виявляється, Путін сам запропонував, щоб США активніше включилися до Мінського процесу, я так розумію, йшлося про спецпредставника США за прикладом Волкера. Думаю, така комунікація зрештою може призвести до пожвавлення ситуації", — сказав він.

У той же час Гармаш зазначив, що переговори в форматі Тристоронньої контактної групи тривають.

"Зовсім глухого кута немає, переговори в ТКГ тривають. Хоча сьогодні роботу політичної підгрупи як і раніше заблоковано, тому що представники та маріонетки Росії як і раніше хочуть посадити за стіл переговорів людину, засуджену за тероризм. І все-таки ТКГ завтра відбудеться", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", 15 червня президент Володимир Зеленський зустрівся з діючим головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде і обговорив ситуацію на Донбасі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua