• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Олексій Чернишов: Аgrotech і технопарки стануть основою економічного зростання Київської області

Голова Київської облдержадміністрації про перспективи розвитку регіону нових ВІДГ і маятникової міграції
Реклама на dsnews.ua

"ДС" У вересні облрада підвищив тариф на теплову енергію для жителів Київщини. Чи можна сподіватися на скасування цього рішення?

А. Ч. У нас є розуміння, що оплата комунальних тарифів - це одна з найбільш відчутних статей витрат для наших співгромадян. Згідно з останніми соцопитуваннями сьогодні 14% українців витрачають на комуналку більше половини сімейного доходу. Тому ми в першу чергу звернули увагу на це рішення. Керівництву облради був направлений проект документа про скасування зміни тарифів, і на найближчій сесії облради це рішення про підвищення буде скасовано. Впевнений, що це відбудеться до кінця року.

"ДС" Коли очікується прийняття Перспективного плану формування територій громад Київської області? У чому головні переваги цього документа?

А. Ч. Я не хочу називати точну дату, тому що зараз документ знаходиться в процесі обговорення. Ми розглядаємо всі пропозиції. Моя політика на даному етапі - максимально йти назустріч людям і громадам в питаннях того, як і з ким вони хочуть об'єднатися.

Зараз Україна знаходиться на фінальній стадії реформи місцевого самоврядування, яка націлена на створення умов для сталого розвитку громад. Тому сьогодні наше головне завдання - стимулювання добровільного створення територіальних громад. З початку листопада ми активізували цей процес і бачимо перші результати. За місяць схвалили створення п'яти ВІДГ, ще в одній громаді відбулося приєднання.

"ДС" Вже готові проекти обласного бюджету та Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області. Які нові об'єкти з'являться на Київщині в наступному році?

А. Ч. У наступному році ми плануємо активізувати реконструкцію та будівництво об'єктів соціальної інфраструктури: шкіл, дитячих садків, лікарень і поліклінік. На цьому акцентували свою увагу і президент України, і прем'єр-міністр. Така політика підтримується на загальнодержавному рівні, і ми маємо намір йти в цьому напрямку.

Реклама на dsnews.ua

Приміром, у наступному році в Київській області планується завершення будівництва семи дитячих садків і чотирьох шкіл, ще вісім освітніх установ будуть реконструйовані. Також стартують роботи з дев'яти школах і восьми дошкільним закладам.

Але хочу зазначити, що, крім програм загальнодержавного і обласного фінансування, ми орієнтовані на залучення іноземного капіталу. Цей інструмент дозволить реалізувати важливі інфраструктурні та соціальні проекти в області.

"ДС" Також йде робота над Стратегією розвитку Київської області на період 2021-2027 років. У чому ви бачите головні точки зростання економіки Київщини?

А. Ч. Прийнято вважати, що Київська область аграрна. Тому перша можлива точка зростання - так званий agrotech, зробити агросектор значно більш технологічним, стимулювати появу переробних підприємств.

Але, на мою думку, сільське господарство не може залишатися головним фокусом регіону, особливо враховуючи наявність великої кількості високопрофесійних трудових ресурсів. Для того щоб не втрачати кадри, які в останні роки активно їдуть в Європу, необхідно створювати в області індустріальні та інноваційні парки, орієнтовані на розвиток промисловості. Це ще одна можливість для зростання.
Наше завдання як обласної державної адміністрації - визначити вектори розвитку районів, запропонувати відповідні проекти технопарків та забезпечити їх інфраструктурою. Це наш пріоритет.

"ДС" Ви налаживаете співпрацю між обласною та Київською міською держадміністраціями. Які проблеми повинні вирішуватися спільно столицею і столичною областю?

А. Ч. Київ і область дуже тісно пов'язані. Фактично варто говорити про існування єдиної київської агломерації. Так що без розвитку співпраці нам ніяк не обійтися.

На мій погляд, зараз є два питання, які варто обговорювати в першу чергу. Перше - це проблема сміття, твердих побутових відходів. Це питання вирішується тільки шляхом будівництва сучасних, екологічних сміттєпереробних підприємств.

Друге - це транспортна логістика в регіоні. Щодня сотні тисяч жителів області їдуть на роботу в Київ, а ввечері повертаються додому. Це питання можна вирішити шляхом створення альтернативної транспортної інфраструктури. Зокрема, реконструкції окружної та створення великої кільцевої автомобільної дороги, яка розвантажить і без того перевантажену транспортну інфраструктуру прилеглих районів області та міста Києва. І, я сподіваюся, спростить життя тим, хто задіяний у маятникової міграції.

    Реклама на dsnews.ua