• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

АМКУ оцінить законність продажу "Мотор Січ"

Реклама на dsnews.ua

Антимонопольний комітет України перевірить продаж компанії "Мотор Січ" на відповідність антимнопольному законодавству

Про це йдеться в коментарі глави АМКУ Ольги Піщанської, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За словами Піщанської, АМКУ усвідомлює важливість здійснення контролю за концентраціями об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки країни. «Так, на сьогодні АМКУ розглядається 4 справи про концентрації (у вигляді набуття опосередкованого контролю над ПАТ «Мотор Січ»), в рамках яких досліджується вплив заявлених транзакцій на стан конкуренції на задіяних товарних ринках. Зокрема: авіаційних двигунів для літаків та вертольотів, їх технічного обслуговування та ремонту», — зазначила вона.

Голова Антимонопольного комітету додала, що хоча покупець акцій ПАТ «Мотор Січ» відкликав заяви про надання дозволу на концентрації, АМКУ продовжує здійснювати розпочате з власної ініціативи дослідження питання набуття акцій ПАТ «Мотор Січ» без отримання дозволу АМКУ.

«АМКУ в межах повноважень буде проведена оцінка продажу стратегічного підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству. За результатами проведеної перевірки, в разі виявлення порушень, будуть вжиті жорсткі заходи реагування у відповідності до чинного законодавства», — наголосила Піщанська.

Нагадаємо, в кінці листопада 2019 директор концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичюс заявив, що китайська компанія Skyrizon вже купила більш 50% акцій запорізького заводу "Мотор Січ". 21 листопада стало відомо, що Укроборонпром звернувся до Антимонопольного комітету з проханням продовжити розгляд цього питання на два місяці.

Проти придбання акцій "Мотор Січ" виступали США, стверджуючи, що це сприятиме нарощуванню військових сил Китаю. ПАТ "Мотор Січ" є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

Володимир Зеленський звернувся до премʼєрміністра Дениса Шмигаля з проханням спільно з СБУ та Радою нацбезпеки оцінити вплив приватизації або продажу корпоративних прав у статутному капіталі підприємств, що мають монопольне або домінуюче становище на ринку товарів, науково-дослідних і науково-технічних установ, а також підприємств, що мають стратегічне значення, зокрема публічного акціонерного товариства "Мотор Січ".

    Реклама на dsnews.ua