• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

АМКУ розкрив змову Міненерго з вугільними компаніями і наклав сотні мільйонів штрафів

Антимонопольний комітет визнав Міненерговугілля і окремих учасників ринку енергетичного вугілля порушниками конкурентного законодавства і наклав на них штрафи, загальна сума яких становить майже 800 мільйонів гривень

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби АМКУ, інформує "ДС".

"Деякі учасники ринку енергетичного вугілля за рекомендацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості синхронно підвищували ціни у 2016-2019 роках", — заявили в Антимонопольному комітеті.

Під час розслідування справ АМКУ встановило, що Міністерство рекомендувало державним підприємствам підвищити граничний рівень ціни однієї вугільної продукції для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня, що підтверджується протоколами нарад з питань визначення граничної ціни на вугілля. При цьому на нарадах присутні також представники приватних компаній, які поставляли більше 80% всього енергетичного вугілля для потреб ТЕС і ТЕЦ. На цих же нарадах були присутні також виробники електричної енергії (ТЕС і ТЕЦ), які споживають більше 95% всього енергетичного вугілля, що використовується для потреб цієї галузі.

"Через деякий час відповідачі зазначали в угодах ціни на постачання енергетичного вугілля, схожі з тими, що визначались на нарадах у Міністерстві. Така ситуація тривала майже три роки. Наголошуємо, у даному випадку Міненерговугілля не мало повноважень рекомендувати рівень граничних цін. Адже в Україні продаж енергетичного вугілля здійснюється на ринкових умовах. Тому Комітетом прийнято рішення, яким визнано порушення Міністерства, що полягало у створенні умов учасникам ринку енергетичного вугілля для вчинення антиконкурентних узгоджених дій", — йдеться в заяві АМКУ.

У звʼязку з цим Комітет прийняв рішення накласти штрафи в загальному розмірі 775,483 млн грн на:

ДП Держвуглепостач — 2,29 млн грн;

ДТЕК Трейдинг — 163,45 млн грн;

ДТЕК Дніпроенерго — 125,47 млн грн;

ДТЕК Західенерго — 172,97 млн грн;

ДТЕК Східенерго — 91,05 млн грн;

ПАТ Центренерго — 205,8 млн грн;

Черкаське хімволокно — 14,4 млн грн.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua