• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Аналіз голосувань Верховної Ради: За рік у "монобільшості" залишилося лише 211 депутатів

Реклама на dsnews.ua

Депутати "Слуги Народу", які мають права коаліції у ВР IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% прийнятих у 2020 році законів

Таку заяву зробив Комітет виборців України після того, як проаналізував результати голосувань, повідомляє "ДС".

До уваги було взято голосування за закони, прийняті ВРУ за період із 1 січня 2020 р. по 1 січня 2021 р. та підписані президентом України. Враховувалися результати фінального голосування, коли закон було прийнято в цілому.

"Всього за 2020 рік було прийнято 230 законів.  226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів. Всі інші закони не були б прийняті без голосів інших фракцій та груп ВР. При цьому абсолютна більшість проєктів були ініційовані самими членами провладної команди: Президентом, урядом, народними депутатами монобільшості", — розповіли в КВУ.

Загалом показники голосувань монобільшості постійно знижуються, починаючи з початку роботи ВР IX скликання. Якщо у вересні 2019 року за прийняті закони в середньому голосували 231 народний депутат "Слуги Народу", то у вересні 2020 р. – 206 депутатів, а в грудні 2020 р. – 211 депутатів.

"Де факто "Слуга Народу" вже не здатна самостійно приймати закони. За рік в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають "за". Тоді як для прийняття закону необхідно як мінімум 226 голосів. Таким чином без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною", — заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Він також додав, що низькі показники роботи монобільшості не можна пояснювати лише загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус, тому що фактично під час кожного голосування в "Слузі Народу" є більше десятка депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають "утримався" чи "проти".

"Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів всередині політичної сили", — вважає Кошель.

    Реклама на dsnews.ua