• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Антикорупційний комітет Ради заслухає представників ОГП щодо Ситника (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики ухвалив рішення запросити на наступне засідання комітету представників Офісу генпрокурора і заслухати інформацію про стан досудових розслідувань у кримінальних провадженнях стосовно в.о. директора Національного бюро України Артема Ситника

Про це повідомили народні депутати, члени антикорупційного комітету Антон Поляков (депутатська група "За майбутнє") і Максим Бужанський (фракція "Слуга народу"), інформує "ДС".

"На засіданні антикорупційного комітету розглянули депутатське звернення Максима Бужанського, яке я теж підтримав своїм підписом. Це звернення стосується інтервʼю Татарова (заступник голови Офісу президента, — прим. "ДС") та його заяв щодо виконувача обовʼязків директора НАБУ…. Прийняли рішення запросити на наступне засідання антикоркомітета представників Офісу Генпрокурора і заслухати інформацію про стан досудових розслідувань у кримінальних провадженнях щодо Ситника", — написав Поляков в Telegram.

"Упевнений, що інформація прокурорів зробить велике враження на колег з антикорупційного комітету і дасть їм можливість аргументовано оцінити діяльність пана Ситника і його відповідність критеріям до посту в.о. директора НАБУ", — прокоментував одіозний Бужанський.

Парламентарії також опублікували рішення комітету за підписом його голови Анастасії Радіної (фракція "Слуга народу"), в якому йдеться про те, що депутати заслухали і обговорили звернення народних депутатів Максима Бужанського, Дарʼї Володіної та інших щодо питання можливого подальшого виконання Артемом Ситником обовʼязків директора НАБУ у звʼязку з розслідуванням стосовно нього ряду кримінальних проваджень.

"Керуючись статтями 4, 13 і 14 Закону "Про комітети Верховної Ради України "… Комітет вирішив запросити на наступне засідання Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики представників Офісу генпрокурора для заслуховування інформації про стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо Ситника А. С, який виконує обовʼязки директора Національного антикорупційного бюро України", — йдеться у рішенні комітету.

Як писала "ДС", 28 серпня Конституційний Суд опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення. Разом з тим у парламентській фракції "Слуга народу" вважають, що президент Володимир Зеленський "повинен запобігти конституційному перевороту Ситника".

На початку жовтня суд ухвалив рішення щодо самовільного захоплення влади Артемом Ситником і зобовʼязав Державне бюро розслідувань внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру. У разі визнання судом Ситника винним йому може загрожувати тривале увʼязнення.

Закон про НАБУ передбачає, що парламент може ухвалити рішення про відставку директора Нацбюро тільки при наявності певного переліку підстав, і таку пропозицію повинні внести до Ради не менш як третина народних депутатів.

    Реклама на dsnews.ua