• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Апеляційний суд Росії залишив без змін вирок Чубарову

Російський апеляційний суд у Сочі (Росія) залишив чинним заочний вирок очільнику Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову у вигляді позбавлення волі строком на шість років

Рефат Чубаров
Рефат Чубаров
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні " Кримської солідарності ", передає "ДС".

"Третій апеляційний суд загальної юрисдикції в Сочі заочно розглянув апеляційну заяву обвинувачення і захисту на вирок голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Позбавлення волі строком на 6 років залишилося в силі", — йдеться в повідомленні.

Зазначають, що адвокат Микола Полозов був відсторонений судом від захисту і брав участь у засіданні як слухач і заявник апеляції.

Полозов звернув увагу на те, що якщо раніше сторона обвинувачення просила суд продовжити термін покарання з 6 до 9 років, то сьогодні вона відмовилася від збільшення терміну покарання. За його даними, адвокат за призначенням наполягала на скасуванні вироку за порушення права на захист, однак доводи захисту судом вислухані не були.

Нагадаємо, раніше Полозов був відсторонений від захисту Чубарова в так званому "Верховному суді" Криму. Незважаючи на відсторонення від захисту голови Меджлісу, Полозов подав апеляційну скаргу на рішення "Верховного суду" Криму в справі Чубарова. (КПК РФ дозволяє оскаржити судове рішення не тільки обвинуваченому та його захиснику, а й "іншій особі, чиї права і законні інтереси порушені винесеним судовим рішенням"). На подив адвоката, його скарга була прийнята, і йому дозволили ознайомитися з повним обсягом кримінальної справи.

Як зазначив Полозов, наступним етапом судового слухання є четвертий касаційний суд загальної юрисдикції в Краснодарі, після чого при небажаному вирішенні буде звернення до ЄСПЛ.

"Ідеальний кейс для ЄСПЛ. У рамках нашої стратегії "збери і зафіксуй якомога більше порушень на кожній стадії" ми йдемо з перевиконанням плану", — прокоментував юрист.

Як повідомляла "ДС", раніше "Верховний суд" окупованого Криму заочно засудив лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до шести років колонії загального режиму та штрафу. Його визнали винним в "організації масових заворушень" 26 лютого 2014 року біля стін кримського парламенту.

Прокуратура Криму кваліфікувала незаконний вирок Чубарову як порушення окупантами законів і звичаїв війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua