• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Апеляційний суд пояснив скасування заочного арешту Януковича

Реклама на dsnews.ua

Київський апеляційний суд скасував рішення про заочний арешт колишнього президента-втікача Віктора Януковича у справі про розгін Майдану 18-20 лютого 2014 року під час Революції гідності через те, що слідство і прокуратура не надали документів, що підтверджували перебування Януковича в міжнародному розшуку

Відповідне повідомлення опубліковано на сайті суду, передає "ДС".

"Скасовуючи ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, Київський апеляційний суд виходив з того, що прокурором не доведено факт оголошення підозрюваного Януковича В.Ф. у міжнародний розшук, як того вимагають положення ч. 6 ст. 193 КПК України… Стороною обвинувачення ані довідки, ані витягу із бази даних Інтерполу, які б підтверджували перебування підозрюваного Януковича В.Ф. у міжнародному розшуку ані слідчому судді Печерського районного суду міста Києва, ані суду апеляційної інстанції не надано", — зазначено у повідомленні.

Апеляційний суд також вказав, що заочний арешт застосовується, якщо підозрюваний переховується та оголошений у міжнародний розшук. В такому випадку слідство це має підтвердити.

Відомості про оголошення особи у розшук, у тому числі міжнародний, мають бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Натомість, як вказує суд, слідчий ДБР посилався лише на наявність постанови ГПУ від 29 травня 2019 року про оголошення Януковича у міжнародний розшук.

Водночас в матеріалах справи є повідомлення з Інтерполу, в якому зазначено, що інформація відносно Януковича буде видалена із баз даних Інтерполу оскільки має переважно політичний характер.

Також захист Януковича долучив лист Інтерполу від 25 квітня 2017 року, в якому зазначено, що відносно Януковича, не розміщувався внутрішній запит з метою оголошення його міжнародного розшуку по лінії Інтерполу.

Крім того, Апеляційний суд в своїй заяві вказав на обґрунтованість підозри Януковичу, і те що є ризики, що він може переховуватись, або впливати на слідство.

Після втечі у 2014 році Януковича з країни правоохоронці відкрили проти нього до 10 кримінальних проваджень. Янукович фігурує у справах про незаконне заволодіння резиденціями «Межигірʼя» та «Сухолуччя», фальсифікацію результатів голосувань за «диктаторські закони», злочини проти майданівців, численні тяжкі економічні злочини та хабар, замаскований під винагороду за авторські книжки.

У справі про організацію насильницьких злочинів 18-20 лютого 2014 року під час Революції Гідності 12 травня Печерський районний суд Києва обрав експрезиденту запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. А перед цим, 4 травня, він заочно взяв Януковича під варту.

Зазначимо, що рішення у цій справі не дає можливості Януковичу повернутися до України та уникнути покарання.

Як повідомляла "ДС", 2 жовтня Київський апеляційний суд залишив в силі вирок Оболонського райсуду Києва, який заочно засудив експрезидента до 13 років позбавлення волі за державну зраду.

Нагадаємо, Верховний суд України залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій щодо відмови у задоволенні позову Віктора Януковича до колишнього генерального прокурора Юрія Луценка про захист честі, гідності та ділової репутації.

    Реклама на dsnews.ua