• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Арахамія категорично проти створення ТСК по роботі спецслужб

Реклама на dsnews.ua

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив проти створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів можливої причетності вищих посадових осіб України до зриву операції із затримання найманців ПВК "Вагнера"

Про це йдеться в повідомленні Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

"Я категорично проти створення будь-якої ТСК по роботі спецслужб. Це не обговорюється взагалі в широкому контексті, для цього потрібно мати доступ до державної таємниці і отримати відповідний допуск до матеріалів", — сказав Арахамія на брифінгу біля стін Верховної Ради.

За словами нардепа, це питання, якщо воно має місце, потрібно обговорювати в підкомітеті з розвідки комітету з національної безпеки Верховної Ради, отримавши до секретної інформації спецслужб відповідний допуск.

"У нас є нормальний майданчик, я це запропонував всій опозиції, тому що вони всі там репрезентативно присутні в моєму підкомітеті з питань розвідки. Є майданчик в закритому форматі, всі, хто отримали доступ і допуск, ознайомляться з матеріалами справи, всіма документами, з якими вони хочуть ознайомитися, а потім можуть в якомусь стислому форматі, не розголошуючи держтаємниці, повідомити про це суспільству. Мені здається, що це правильна форма, навіть наші міжнародні партнери нам радять, якщо є дійсно великий резонанс, проводити це тільки в такому вигляді", — заявив глава фракції СН.

Арахамія вказав на те, що в інших цивілізованих країнах операції спецслужб не розглядали б публічно в парламенті. Підхід своїх колег, які наполягають на створенні ТСК, він вважає неправильним: "Мені здається дуже неправильним з державної точки зору ставити на карту такі речі, щоб отримати якісь політичні дивіденди".

Нагадаємо, 14 вересня в Офісі генпрокурора заявили, що готували 28 підозр в рамках спецоперації із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера".

Як писала "ДС" 14 серпня Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнерівців" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом з'явилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї "злив" кріт "з оточення президента Володимира Зеленського. За даними ряду ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак .

Пізніше Лукашенко заявив, що Білорусь не видала б Україні терористів ПВК "Вагнера" навіть на офіційну вимогу Києва.

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що в Апараті Ради нацбезпеки не було інформації про проведення спецоперації по затриманню "вагнерівців".

9 вересня Шевченківський районний суд зобов'язав СБУ відкрити кримінальне провадження щодо голови ОП Андрія Єрмака за фактом зриву спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали на Донбасі. Йдеться про підозру в шпигунстві і державній зраді. Провадження було відкрито.

    Реклама на dsnews.ua