• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Арахамія прокоментував запити Качури щодо його американського паспорта

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запевняє, що не має подвійного громадянства

Давид Арахамія
Давид Арахамія
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав журналістам, передає "ДС" із посиланням на УНІАН.

Відповідаючи на запитання про ініціативу народного депутата від "СН" Олександра Качури щодо перевірки наявності в Арахамії громадянства (підданства) іншої держави, депутат сказав: "Він має рацію. Сказав, що була інформація поширена у засобах масової інформації, — треба перевірити. Коли вони (компетентні органи, — "ДС") зможуть перевірити, я сподіваюся, що вони зможуть... А якщо не зможуть, то я тоді до вас вийду на брифінг і покажу вам залізобетонний доказ, який свідчить про те, що я не маю жодного американського громадянства" .

Водночас Арахамія не уточнив, про який саме доказ ідеться.

"Коли була перша медійна атака на мене з цього приводу, то я цим потурбувався і питав, яким чином можна реально залізобетонно довести, тому що Сполучені Штати Америки, на жаль, не мають механізму на запит... Вони кажуть: на жодний прямий запит громадянина або установи вони не можуть надавати (інформацію, — "ДС"), немає такого механізму... Тоді до посольства звернувся: надайте мені можливість якимось чином спростувати цю інформацію. І вони сказали мені. Я вам зараз спойлер не робитиму", — розповів Арахамія.

Він додав, що розповість про все після направлення Качурою відповідного депутатського запиту та проведення відповідних перевірок.

"Сподіваюся, що пані Рудик (щодо якої Качура також ініціює перевірку — "ДС") зможе зробити те саме", — сказав парламентарій.

Арахамія підкреслив: "Якщо ви запитаєте у мене, чи є у мене громадянство будь-якої країни, крім України, я скажу: "Ні". У мене залізобетонна відповідь. І є доказ. А доказ я залишу трішки на пізніше".

Він пояснив, що "є документ, який неможливо отримати громадянинові Сполучених Штатів". На запитання, чи йдеться про візу, депутат уточнив, що це є "спеціальним типом візи".

Нагадаємо, 2019 року колишній "радикал" Ігор Мосійчук заявив про наявність у Арахамії подвійного громадянства — українського та американського. У свою чергу, глава пропрезидентської фракції категорично спростував звинувачення в наявності у нього паспорта США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua