• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Арешт кримських татар: з'явилася реакція МЗС України

Новий виток переслідувань кримських татар в окупованому Криму пов'язаний з їх підтримкою діяльності Кримської платформи

Реклама на dsnews.ua

Про це написала в своєму Twitter перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джепарова, передає "ДС".

"Окупаційна російська влада Криму розбудувала цілу систему політично вмотивованих переслідувань всіх, хто проявляє незгоду з тимчасовою окупацією Криму. Переслідування громадян України за їх підтримку діяльності Кримської платформи стало ще одним приводом для фальсифікації кримінальних справ", — підкреслила вона.

Відзначимо, за даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, 4 вересня на акції протесту біля будівлі ФСБ в Сімферополі затримали 58 осіб. Щодо 56 з них складено адміністративні протоколи за статтею 20.6.1 КпАП РФ ("невиконання правил поведінки під час надзвичайної ситуації або загрози її виникнення").

Окупаційний "Київський районний суд Сімферополя" засудив Шевкета Усеінова і Ельдара Одаманова до адміністративного арешту строком 14 і 15 діб відповідно. Ескандера Ахтемова і Арсена Ахтемова "суд" заарештував на 10 і 15 діб відповідно. Всім інкримінують "непокору працівникам міліції" (ст.19.3 КоАП Росії).

Як повідомляла "ДС", 3 та 4 вересня російські силовики викрали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелял і ще чотирьох кримських татар — Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і Ельдара Одаманова. Нарімана Джелялова затримали за підозрою в диверсії. Силовики утримували його в невідомому приміщенні з мішком на голові.

6 вересня окупаційний "Київський районний суд Сімферополя" засудив першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до арешту строком на 2 місяці за підозрою в диверсії. Йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua