• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Арестович визнав, що перемир'я на Донбасі не було і немає

Часте вживання терміна "перемирʼя" в публічній площині не наділяє його юридичною силою, адже по факту на Донбасі діє "режим припинення вогню"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер Української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович, передає "ДС".

Він стверджує, що українські військові відповідають вогнем на обстріли російських військ і їх найманців на Донбасі. Заяви про те, що ВСУ "мовчать", за його словами, не відповідають дійсності.

""Перемир'я" - не юридичний термін. Де-юре "перемир'я" не було і немає, і часте вживання цього слова в публічній риториці та критиці не робить його юридичним поняттям. Де-юре діє "режим припинення вогню". Він діє з порушеннями, починаючи з Нового року — з частими порушеннями, з трагічними наслідками: в результаті обстрілів з 1 січня загинуло шестеро (двоє тільки за вчора), і поранено 16 військовослужбовців. А є ще й втрати не від вогню противника (підрив під Мар'їнкою)", — написав Арестович 12 лютого у себе в Facebook.

Він також спробував пояснити, чому Україна не ініціює скасування "режиму припинення вогню".

"Причини наступні: а) його варто було великих зусиль ввести. Скасувавши його, ввести знову буде коштувати ще більших зусиль; б) збереження де-юре "режиму припинення вогню" не перешкоджає адекватних дій ЗСУ у відповідь на вогонь противника — досить почитати зведення з боку РФ, щоб наочно переконатися, що окупантів гине не менше, якщо не більше; в) сторона, яка перша вийде з "режиму припинення вогню", налетить на гостру і безсторонню реакцію світової спільноти. Міжнародні відносини працюють так, подобається нам це чи ні, що вітають і допомагають тому, хто робить сильні кроки в бік примирення. Санкції ж і погіршення відносин падають на голову того, хто працює на ескалацію, в чому РФ вже багато раз мала можливість переконатися, і найближчим часом зможе переконатися ще раз", — написав представник української делегації в ТКГ.

За словами Арестовича, зберігаючи горезвісний "режим припинення вогню", Україна вирішує три великі завдання: збереження життів військових, збереження життів мирних українських громадян по обидва боки фронту, підтримка і посилення підтримки міжнародними партнерами.

Варто зазначити, що заява Арестовича про відсутність перемир'я на Донбасі очевидно контрастує з позицією президента Володимира Зеленського, який, кажучи про свої досягнення, називає "режим припинення вогню" саме "перемир'ям".

Як писала "ДС", увечері 11 лютого в Донецькій області від пострілу російського снайпера "ДНР" загинув військовослужбовець Збройних сил України. Він став третім загиблим за минулу добу в результаті обстрілу російських бойовиків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua