• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Асоціація будівельників КУБ хоче, щоб Мінрегіон дозволив будувати доступне житло в передмісті

Представник асоціації "Кола українських будівельників" (КУБ) і девелопер Андрій Мартинов закликав Кабмін і президента Володимира Зеленського переглянути скандальні зміни до ДБН щодо обмежень висотних забудов

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє інформаційний портал Асоціації КУБ-ІНФО, під час зустрічі з прем'єр-міністром України Денисом Шмыгаем 7-го серпня до Дня будівельника, представник КУБ і девелопер Андрій Мартинов заявив про проблему, з якою регулярно стикаються забудовники.

"Ми маємо велику проблему зі змінами, які вносили в ДБН. Ми зверталися до президента Володимиру Зеленському, звертаємося до уряду і Міністерству з розвитку громад і територій. Мова йде про пункт 6.1.3 у ДБН, згідно з яким була обмежена висотність забудови 4-ма поверхами в селах", — зазначив Мартинов.

За словами представника КУБ, президент Володимир Зеленський вже давав доручення міністру розвитку громад і територій Олексію Чернишову розв'язати цю проблему, але ситуація з того часу не змінилася.

"Звертаюся від всіх забудовників до уряду і Міністерству з розвитку громад і територій, президент вже обіцяв, треба вирішити це питання", — додав Мартинов.

Представник Асоціації КУБ додав, що навіть маючи опрацьовані інститутами Генплани, хороші проєкти в селах, що межують з Києвом, забудовники стикаються з проблемою, через те, що за минулої влади було внесено ці поправки в ДБН, які оспорюються в судах.

"Ми знаємо хто і навіщо їх вносив", — зазначив Андрій Мартинов.

ДБН Б. 2.2-12: 2018 і нова редакція ДБН Б. 2.2-12: 2019 розроблялися, коли заступником голови Мінрегіону був відомий забудовник Лев Парцхаладзе та ЗМІ писали, що саме він був зацікавлений у прийнятті нових ДБН.

Як відзначають в КУБ, в цих ДБН є пункт 6.1.3 згідно з яким у сільських населених пунктах з чисельністю населення понад 1 тис. осіб допускається садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки заввишки до 12 м (до 4-х поверхів включно).

На думку експертів КУБ, обмеження в передмістях великих міст висотності забудови багатоквартирних будинків 4 поверхами негативно впливає на будівельну галузь.

"Такі пункти в ДБН можуть бути вигідні тільки великим забудовникам, які будують багатоповерхівки в великих містах, наприклад, в Києві. А з-за відсутності конкуренції з боку багатоповерхівок у передмістях ціни на житло в столиці стабільно високі і продовжують рости", — йдеться на сайті Асоціації КУБ.

Експерти вважають, що ДБН в такому вигляді є дискримінацією середнього класу і люди у великих містах, особливо молодь, позбавляються можливості купувати доступне та якісне житло.

"Зміни до ДБН в частині будівництва багатоповерхівок на околицях великих міст призведе до зростання інвестицій в будівельну галузь, матиме позитивний вплив на економіку. Також зростатиме конкуренція, а значить і якість", — відзначають експерти на сайті Асоціації КУБ.

В Асоціації вважають, що передмістя інфраструктурно вже давно мало чим відрізняються від районів мегаполісу і поява там більшої кількості квадратних метрів в будинках дозволить розвантажити Київ і забезпечити людям можливість вибору комфортного житла на околицях міста.

Експерти КУБ також зазначають, що законодавство забороняє включати до ДБН регуляторні норми, а Міністерство втручається в компетенцію населених пунктів (громад), зокрема, в можливості наповнювати бюджет і це особливо неприпустимо на тлі децентралізації.

Нагадаємо, що зустріч з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем до Дня будівельника відбулося 7 серпня. На ній крім прем'єр-міністра були присутні в тому числі Голова комітету з містобудування Андрій Клочко, голова Мінрегіону Олексій Чернишов, голови знову органів Держінспекції містобудування та Госсервисслужбы Юрій Васильченко Олексій Башкіров, голова ради Асоціації КУБ Кватерчук Юрій та члени ради Асоціації, представники інших гілок влади, девелопери та експерти.

    Реклама на dsnews.ua