• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Аваков хоче створити підрозділи кіберполіції в кожному держоргані

Реклама на dsnews.ua

МВС України ініціює створення підрозділів кібербезпеки у кожному державному органі та установі для ефективної протидії кіберзлочинності та гібридним загрозам

Про це заявив очільник МВС Арсен Аваков на пресконференції 25 вересня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу відомства.

За його словами, за останні 5 років кількість кіберзлочинів зросла у 2,5 рази, а кіберпростір став п’ятою сферою ведення бойових дій.

"На наше переконання та зважаючи на вимоги сьогодення, підрозділи кібербезпеки повинні бути створені у кожному державному органі та установі. Крім того, кіберполіція переходить на новий рівень — її діяльність, окрім безпосередньої боротьби із кіберзлочинністю, буде спрямовано на: виявлення та прогнозування можливих кіберзагроз, у тому числі з використанням штучного інтелекту; надання партнерам інформаційно-консультативної підтримки; вироблення у міжнародній кооперації механізму протидії існуючим та потенційним загрозам, у тому числі глобальним", — сказав він.

Також Аваков додав, що Департамент кіберполіції вже є частиною створеного в Україні Глобального центру взаємодії в кіберпросторі, а в майбутньому повинен стати частиною міжнародної системи кібербезпеки.

"Згідно з програмою розвитку кіберполіції, до 2025 року ми плануємо інтегрувати її в світову екосистему протидії кіберзлочинів", — сказав він.

Крім цього, кіберполіції розширюватиме штат фахівців для посилення кібербезпеки, зазначив міністр.

Нагадаємо, 23 вересня кіберзлочинці атакували сайт Національної поліції і встигли залишити на ньому кілька фейковий повідомлень. Пізніше поліція почала кримінальне провадження.

    Реклама на dsnews.ua