• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

АПУ закликала владу забезпечити фінансування бюджетних програм для здійснення судочинства в повному обсязі

Асоціація правників України звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України із закликом забезпечити фінансування бюджетних програм для здійснення судочинства в 2020 і 2021 роках у повному обсязі

Асоціація правників України
Асоціація правників України
Реклама на dsnews.ua

В АПУ наголосили: спільнота неодноразово звертала увагу на важливість питання, проте наразі склалася критична ситуація з фінансуванням апеляційних і місцевих судів.

Станом на кінець осені поточного року дефіцит фінансування становив пів мільярда гривень, з яких 95,4 мільйона — витрати фонду оплати праці працівників апарату судів.

Правники підкреслили, що така ситуація унеможливлює відправлення судами кореспонденції, забезпечення роботи відеоконференцзв’язку, оплату роботи присяжних та виплату зарплатні працівникам апаратів судів. Крім того, відсутність належного фінансування призводить до обмеження доступу до суду, порушує право на справедливий суд, гарантоване Конституцією.

"Асоціація наголошує на тому, що бюджетні програми для забезпечення правосуддя повинні фінансуватися у повному обсязі й на належному рівні", — йдеться у відкритому зверненні.

З повним текстом можна ознайомитися за посиланням.

    Реклама на dsnews.ua