• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Азовське море - не калюжа Росії: США передасть Україні катери Mark VI

Реклама на dsnews.ua
ВМС України отримають від США найсучасніші катери типу Mark VI для патрулювання Азовського моря

Про це заявив командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неижпапа в інтерв'ю виданню "Думская.net", передає "ДС".

"Азовське море - це не калюжа Російської Федерації. Якщо вони думають, що вони будуть себе вести, як звикли - у них не вийде. Вже в цьому році ми збільшимо кількість одиниць в Азовському морі. Ми повинні отримати з США найсучасніші катери типу Mark VI - всього 16 одиниць. Природно, частина з них обов'язково буде в Азовському морі. З ракетними комплексами на борту - більш ефективними для цього регіону", - підкреслив він.

За словами контр-адмірала, катери Mark VI є універсальною платформою, на якій можна встановити зброю і обладнання по декількох напрямах, починаючи від функції патрулювання і закінчуючи висадкою диверсійних сил біля берега противника, обладнання для пошуку і знищення мін, ракетні комплекси малої дальності для знищення супротивника.

"Mark VI володіють своєю інформаційною системою - всі катери цього типу знаходяться в одному інформаційному просторі й передають дані онлайн. Тепер найголовніше - вміти професійно їх використовувати", - сказав Неижпапа.

Контр-адмірал зазначив, що США планували ці катери тільки для себе і, крім як Україні, їх ще нікому навіть не пропонували

"Це сталося тому, що ми розробили стратегію і поставили цілі - як поетапно розвивати ВМС України. Це вийшло завдяки злагодженій роботі попереднього командування ВМС - та Ігоря Олександровича (Воронченко, - ред.) в тому числі", - додав він.

Як повідомляла "ДС", Олексій Неижпапа також не виключив, що Росія спробує прорвати адміністративний кордон з аннексированным Кримом і вторгнутися в південні райони Херсонської області.

    Реклама на dsnews.ua