• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Бахматюк: Всі чотири справи за VAB-банку потрапили до одним суддям. Таких збігів не буває

Реклама на dsnews.ua
Всі кримінальні провадження стосовно бізнесмена Олега Бахматюка, пов'язані з VAB Банком, розглядала одна і та сама трійка суддів, хоча в Україні діє електронна система розподілу справ

Як зазначив бізнесмен, власник Ukrlandfarming Олег Бахматюк у своїй колонці, апеляційна інстанція Вищого антикорупційного суду винесла рішення про його заочний арешт, незважаючи на рішення судів нижчих інстанцій. Хоча раніше в ідентичному справі заочний арешт було відмовлено чиновникам часів Януковича Андрію Клюєву і Олександру Клименку.

"Відбуваються ще цікавіші речі: через електронний розподіл справ саме ця трійка суддів, яка винесла проти мене незаконне рішення, отримує таку ж справу проти моєї сестри, потім ще одну справу проти екс-керівника VAB Банку. А тепер ці ж судді розглядатимуть апеляцію САП на справу щодо рішення Печерського суду. За дивним збігом в трійку одних і тих же суддів потраплять 100% справ, пов'язаних зі мною", - зазначив Бахматюк.

Справу проти VAB Банку пов'язано з наданням стабілізаційного кредиту. Це сталося під час банківської кризи 2014-2016 років. За рішенням НБУ підпис під рішенням ставив заступник голови НБУ Олександр Писарук, який зараз керує Райффайзен банк Аваль. VAB Банк отримав тоді 1,2 млрд грн рефінансування.

Бізнесмен зазначає, що справу проти Олександра Писарука і проти нього ґрунтується на звинувачення в нібито з змові з метою нецільового використання коштів стабілізаційного кредиту.

"Щоб всі розуміли абсурдність звинувачення, повинен вказати, що змова, на думку НАБУ, що відбувся в кабінеті Писарука під час наради з цього питання, але досі НАБУ не може показати, в чому ж полягав цей змову, адже ніхто з фігурантів справи грошей в результаті не отримав. Для звинувачення НАБУ було достатньо факту надання стабкредиту. Це при тому, що є чіткі докази того, що вся сума рефінансування - 1,2 млрд грн - була виплачена виключно 80 тис. вкладників банку", - підкреслив Бахматюк.

Як підкреслює бізнесмен, експертизи Фонду гарантування вкладів, висновки НБУ свідчать, що стабілізаційний кредит не був "вкрадений", а було виплачено клієнтам банку.

"Звинувачення виглядають нелогічними тільки з точки зору логіки закону. З точки зору інших інтересів все логічно. Без присутності серед обвинувачених Писарука справи не існувало б - НАБУ за підслідністю вправі розглядати тільки виробництва про можливу корупцію чиновників", - зазначив Бахматюк.

Нагадаємо, 22 листопада 2019-го Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власника компанії Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. Разом з тим за станом на 9 липня САП це рішення не виконала. Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, також відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

Напередодні, 8 липня, антикорупційний комітет Верховної Ради провів засідання, на якому обговорювалося питання про закриття провадження, пов'язаного з VAB банком. Присутні на засіданні представники НАБУ і САП так і не змогли пояснити народним депутатам, на підставі чого було відкрито цю справу.

    Реклама на dsnews.ua