• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Баканов відзвітував про розслідування військових злочинів Росії

Служба безпеки України відкрила більше 23 тисяч кримінальних проваджень щодо військової агресії Російської Федерації

Реклама на dsnews.ua

Таку цифру назвав глава СБУ Іван Баканов сьогодні, під час наради керівників силових відомств, яке стосувалася розкриття злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, інформує "ДС" з посиланням на пресслужбу СБУ.

"СБУ системно захищає національні інтереси та безпеку України. Наразі наші підрозділи розслідують майже 2 тис. кримінальних проваджень, пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації та злочинами, вчиненими в умовах збройного конфлікту", — підкреслив Іван Баканов.

За його словами, за сім останніх років завершено розслідування і направлено до суду понад 3,5 тис. кримінальних проваджень.

"З лютого 2014 року слідчі СБУ повідомили про підозру понад 6 тис. осіб, із них 261 громадянину Російської Федерації. До судів скеровано більше ніж 3,5 тис. кримінальних проваджень, а понад 1200 осіб уже визнано винними", — додав Баканов.

При цьому голова СБУ зазначив, що розслідування таких злочинів ускладнюється тимчасовою окупацією і бойовими діями на сході України. Це робить неможливим фізичний доступ слідчих і прокурорів до документів і осіб, які перебувають на непідконтрольних територіях.

"Належна робота українських правоохоронців щодо цих фактів зосередить зусилля Міжнародного кримінального суду на притягненні до відповідальності високопосадовців РФ і ватажків незаконно створених збройних формувань", — підкреслив Баканов.

Також керівник спецслужби повідомив, що в СБУ розпочато реформу органів досудового розслідування. Зокрема, планується створення спеціалізованих підрозділів із розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, в органах СБУ в Донецькій і Луганській областях.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua