• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Баканов заздалегідь оголосив "фейковими" очікувані мітинги проти підвищення комунальних тарифів

Осінь в Україні очікуються акції протесту проти підвищення тарифів на комунальні послуги. При цьому глава СБУ Іван Баканов вже заявив, що вони є "фейковими" і "інспіровані Росією"

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву Баканов зробив в коментарі РБК-Україна, повідомляє "ДС".

Серед "осінніх викликів" для України глава СБУ виділили втручання Росії у внутрішні справи України та її інформаційний простір. Як один із прикладів такого втручання Баканов назвав "фейкові" акції протесту.

"Мова йде про продукування фейків, штучну інспірацію протестних настроїв в різних сферах — будь-то тарифи, будь-то питання земельної реформи, або що-небудь інше", — сказав він.

При цьому збільшення протестних акцій вже зафіксували в Нацполіціі. Наприклад, за перше півріччя 2020 року в Україні сталося понад 89 500 заходів, а за аналогічний період цього року — понад 91 000.

"Протягом останніх двох років ми фіксуємо збільшення кількості масових заходів і різного роду акцій. Звичайно, не всі акції проходять мирно. І там, де є порушення, поліція відразу реагує відповідно до своїх повноважень. Без винятків", — заявив глава Нацполіціі Ігор Клименко.

Нагадаємо, з 1 січня Кабмін скасував пільгову ціну на електрику в розмірі 90 копійок за перші 100 кВт-год, яка поширювалася на всіх споживачів, після чого ціна збільшилася до 1,68 грн за кВт-годину. Тепер же Кабмін стверджує, що восени знизить ціну до 1,44 грн за кіловат-годину, видаючи це за "досягнення", хоча в порівнянні з минулим роком ціна на електрику виросла більш ніж на 50%.

Також з травня цього року Кабмін скасував спеціальні зобовʼязання (ПСО) для "Нафтогазу України", за якими компанія повинна була продавати ТКЕ газ за спеціальними, що не ринковими цінами. А після того, як ціна газу на європейському ринку різко зросла, відбулося зростання ринкових цін і на українському ринку. При цьому державної компанії "Укргазвидобування" відмовляється продавати газ комунальним компаніям, в результаті чого в найближчому опалювальному сезоні тарифи на тепло в Києві можуть виростуть на 40%.

Загалом станом на липень 2021 року в порівнянні з липнем 2020 року комунальні послуги в Україні подорожчали на 35,5%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua