• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Баканов заявив, що на каналах Медведчука лунала відверта антиукраїнська риторика

Реклама на dsnews.ua

Запровадження санкцій проти телеканалів "112-Україна", NewsOne та ZiK є кроком для протидії гібридній війні, що веде Росія проти України, зокрема, і на інформаційному полі

Про це заявив голова СБУ Іван Баканов, передає "ДС" з посиланням на сайт відомства.

«Проти України ведеться гібридна війна, зокрема, й на інформаційному полі. Ми маємо системно їй протидіяти, аби захистити інтереси держави. Запровадження санкцій – іще один важливий та послідовний крок для цього. Тож, враховуючи дані, якими володіє Служба безпеки, а також численні порушення законодавства у сфері телерадіомовлення, зафіксовані Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, СБУ надала обґрунтовані рекомендації РНБО прийняти відповідне рішення», — наголосив Баканов. 

Як підкреслив голова СБУ, рішення РНБО спрямоване на захист територіальної цілісності та суверенітету України і не має жодного відношення до обмеження свободи слова. 

«Існує велика різниця між свободою слова та відвертою антиукраїнською риторикою. Свобода слова закінчується там, де з’являються ознаки посягання на територіальну цілісність та суверенітет України», — резюмував Іван Баканов. 

Як писала "ДС", 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, повʼязаних із Віктором Медведчуком — "112 Україна", Newsone і ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, що є їх формальним кінцевим бенефіціаром.

У медіахолдингу "Новини", до якого входять ці телеканали, заявили, що санкції із забороною на мовлення є "політичною розправою".

.

    Реклама на dsnews.ua