• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Бандити з Армії Крайової": Посла Польщі обурив напис на меморіальній табличці

Реклама на dsnews.ua

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький звернувся до глави Бродівської районної державної адміністрації Оксани Прокопець через установку в Гуті-Пеняцькій у Львівській області меморіальної таблиці з написом «бандити з Армії Крайової». Він висловив їй протест і запитав, чи давали місцева влада дозвіл на її установку

Про це йдеться в повідомленні польського видання Onet, передає "ДС".

Щодо розміщення таблиці стало відомо з повідомлення в Facebook Червоноградської міської організації ВО «Свобода». У ньому, зокрема, цитують слова військового капелана Михайла Греділя: «Ми занадто толерантні до своїх ворогів».

Червоноградці взяли участь у відкритті меморіальної таблиці українцям загиблим в Гуті Пеняцькій.Дякуєм Бродівській...

Gepostet von Червоноградська міська організація ВО "Свобода" am Sonntag, 30. August 2020

Посол Польщі повідомив, що на відкритій меморіальній таблиці написано: «... бандити Армії Крайової» (збройні сили польського підпілля під час Другої світової війни). Напис він назвав таким, що «вводить в оману і ображає».

Дипломат підкреслив, що очікує від місцевої влади негайних кроків по «припиненню демонстрації ненависті і зневаги до тих, хто вже постраждав і не може вимагати правосуддя».

«Я вірив і до сих пір вірю, що Гута-Пеняцька може стати місцем відновлення процесу примирення між поляками і українцями», — сказав посол.

Нагадаємо, в січні невідомі вандали знищили меморіальну плиту на могилі воїнів Української повстанської армії (УПА) на горі Монастир біля села Верхрата (Польща).

    Реклама на dsnews.ua