• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Банкова не пішла на поступки Кремлю по Донбасу і звернулася до західних союзників, - експерт

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак жорстко відповів представникам РФ на переговорах по Донбасу, запропонувавши повернутися до конструктиву і мирному плану врегулювання, вважає політолог Андрій Золотарьов

Реклама на dsnews.ua

Як зазначив експерт, останні тижні Кремль прагнув навʼязати Україні свій план по врегулюванню ситуації на Донбасі. При цьому російська сторона ставила невигідні Україні вимоги — зокрема, щоб ВСУ не відповідали на вогонь з боку позицій формувань ОРДЛО.

"Зрозуміло такий "мирний план" в інтересах Росії і невизнаних республік категорично не влаштував Банкову. Глава ОП Єрмак жорстко відповів Козаку (представнику РФ на переговорах – ред.), вимагаючи повернутися до конструктиву і говорити про дійсно мирний план і дорожню карту по Донбасу, яку розробила Україна разом з Німеччиною і Францією. Крім того, в Офісі Президента скоординували позиції по Донбасу з Німеччиною і Францією. Києву вдалося переконати європейських партнерів у неприпустимості йти на поступки Кремлю в ситуації, коли йде ескалація напруженості на лінії зіткнення", — повідомив Золотарьов.

На думку експерта, в даний момент Єрмак, який курирує міжнародний напрямок роботи Офісу Президента, отримав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників в усі процеси, спрямовані на впровадження мирного плану.

"Фактично ми бачимо, що зараз Офіс Президента прагне залучити західних партнерів відразу по декількох напрямках. По Донбасу — в координації з Німеччиною і Францією. По Криму — створенням Кримської платформи. По широкому порядку денному — з США", — пояснив політолог.

    Реклама на dsnews.ua