• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Байден готовий жорстко штовхати Україну до реформ, — експосол США

Президент США Джо Байден готовий підштовхувати українське керівництво до проведення необхідних Україні реформ навіть в жорсткій формі

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів під час онлайн-конференції американо-української Ділової ради колишній посол США в Україні Стівен Пайфер, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Президент Байден готовий підштовхувати Україну до реформ і, можливо, навіть інколи в жорсткій формі з добрими намірами – для реалізації ключових кроків, які будуть політично важкими, але необхідними, якщо Україна хоче відбутися як успішна держава та реалізувати весь свій потенціал», — підкреслив дипломат.

У цьому контексті він зазначив, що і в Україні, і на Заході існують певні занепокоєння, зокрема, щодо уповільнення реформ протягом останнього року, паузи в програмі МВФ, посиленого впливу олігархів.

Разом з тим, зазначив Пайфер, останнім часом надходять і інші сигнали: «Наприклад те, що президент Зеленський виступив проти пана Медведчука, що, на мою думку, добре».

Крім того, колишній посол зауважив, що підштовхування до реформ в будь-якому випадку буде корисним для України, навіть якщо не всі будуть вітати тиск з боку Америки.

«Україні потрібно скористатися можливостями, які вона має зараз, для консолідації реформ та запровадження реальних рішучих заходів для стримування корупції», — акцентував Пайфер.

У звʼязку з цим він підкреслив: «Джо Байден є саме тим партнером, який зараз потрібен Україні».

Стівен Пайфер служив послом США в Україні в 1998 — 2000 рр.

Як повідомляла "ДС", президент США Джо Байден заявив про необхідність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua