• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Білорусь заявила про вихід зі "Східного партнерства": реакція МЗС України

Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі Європейського Союзу "Східне партнерство". У МЗС України заявили, що продовжать "підтримувати народ Білорусі"

Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі ЄС "Східне партнерство"
Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі ЄС "Східне партнерство" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про припинення участі Білорусі в "Східному партнерстві" 28 червня заявили в Міністерстві закордонних справ країни, передає "ДС".

У заяві МЗС мовиться, що у зв'язку із запровадженими ЄС "безпрецедентними обмежувальними заходами" до міністерства був викликаний голова Представництва Євросоюзу в Білорусі Дірк Шубель. Під час зустрічі йому озвучили "тверду позицію білоруської сторони щодо абсолютної неприйнятності застосування санкцій як інструменту тиску на суверенну і незалежну державу".

"Республіка Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі ЄС "Східне партнерство". Білорусь починає реалізацію процедури припинення дії Угоди про реадмісію з ЄС. Ми не можемо виконувати свої зобов'язання в рамках цієї Угоди в умовах запроваджених Євросоюзом санкцій і обмежень", — відзначили в МЗС.

Постійний представник Республіки Білорусь при ЄС відкликається для консультацій. Голові Представництва ЄС в Республіці Білорусь також запропоновано виїхати до Брюсселя для консультацій, "щоб довести своєму керівництву позицію білоруської сторони про неприйнятність тиску і санкцій". Крім того, у відповідному порядку буде заборонений в'їзд до Білорусі представникам євроструктур і особам з країн Європейського Союзу, які сприяли запровадженню обмежувальних заходів.

"Білоруська сторона продовжує напрацювання інших заходів реагування, зокрема економічного характеру. Ми сподіваємося, що посадові особи ЄС та його держав-учасників усвідомлюють ущербність і безперспективність рішень про застосування силового підходу у відносинах з Білоруссю. Пропозиції білоруської сторони про розвиток діалогу, взаємодії та співпраці з Європейським союзом на основі принципів рівноправності і взаємної поваги залишаються чинними", — йдеться в заяві.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна продовжить підтримувати народ Білорусі.

"Можна заявити про вихід зі "Східного партнерства", але не можна змінити географію", — написав він у Twitter.

Кулеба зазначив, що білоруський народ історично належав і належить до європейської сім'ї народів.

"Ми продовжимо його підтримувати, скільки б часу не зайняло виправлення історичних помилок Олександра Лукашенка", — додав міністр.

Як писала "ДС", 21 червня Євросоюз заморозив активи та запровадив візові заборони щодо 78 білоруських офіційних осіб і 8 підприємств.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua