• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

"На Білорусь чекає масова еміграція": Україна оголосила про готовність приймати "айтішників"

Реклама на dsnews.ua

В Україні готові прийняти IT-фахівців із Білорусі, які вирішать залишити Батьківщину

Про це заявив глава Мінцифри Михайло Федоров у Facebook, передає "ДС".

"Останні серйозні обмеження з доступом до мережі Інтернет, мобільного звʼязкку та систематичні перебої в роботі банківської системи змушують IТ-компанії Білорусі шукати можливості для переїзду в інші країни. Це вимушена для них міра, щоби зберегти свій бізнес, своїх клієнтів і надалі виконувати зобовʼязання за чинними угодами. Разом із українським IТ-бізнесом Міністерство цифрової трансформації готове створити всі необхідні умови для комфортного переїзду IТ-компаній і фахівців в Україну", — написав міністр.

"Українська IТ-компанія може запросити до себе на роботу такого іноземця. Серед документів він надає компанії тільки копії свого паспорта з завіреним перекладом і кольорове фото 3,5х4,5. Потім компанія звертається із заявою в Центр зайнятості, до якого додає копії паспорта іноземця, фото і проєкт трудової угоди з ним. Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає такий дозвіл. Все. Іноземець може легально проживати і працювати в Україні. Цим механізмом може скористатися будь-який іноземний фахівець, незалежно від рівня кваліфікації", — додав він.

За його словами, чиновники забезпечили можливість іммігрувати в Україну 5000 висококваліфікованих ІТ-фахівців. Вони можуть отримати посвідку на проживання і роботу в Україні протягом 10 років.

В "Слузі народу" схвалили ідею глави Мінцифри. Так, нардеп Євгенія Кравчук написала на своїй сторінці в соцмережі: "Очевидно, що на Білорусь чекає чергова хвиля еміграції, в першу чергу — креативного класу. Традиційно білоруси їдуть до країн Прибалтики, але Україна теж може стати destination point. В Мінцифри готові в режимі 24/7 надавати консультації для іноземних IТ-фахівців, які хочуть локалізуватися в Україні".

    Реклама на dsnews.ua