• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Білоруській слід" у вбивстві Шеремета: в МВС не бачать підстав для зміни обвинувачення

Реклама на dsnews.ua

Записи 2012 року, на яких нібито білоруські спецслужби обговорюють намір вбити журналіста Павла Шеремета, відповідають версії українського слідства і на справі ветеранів АТО й волонтерів не позначаться

Про це заявив речник МВС України Артем Шевченко, інформує "ДС".

"В обвинувальному акті чітко вказано, що їхні дії (обвинувачених, — прим. "ДС") були спричинені іншими невстановленими особами. Безпосередньо на розгляд у суді (справи) це навряд чи вплине, тому що обвинуваченим інкримінується саме участь у виконанні цього злочину. Ця інформація підтверджує основну версію слідства, що наші обвинувачені діяли несамостійно, а виконували певний злочинний задум певних невстановлених осіб", — цитує слова Шевченка BBC News Україна.

Як відомо, у виконанні вбивства білоруського журналіста Павла Шеремета, який жив і працював у Росії та в Україні, українські слідчі звинувачують музиканта та військовослужбовця Андрія Антоненка (Riffmaster), дитячого хірурга та волонтерку Юлію Кузьменко (псевдонім "Лиса") та військову медсестру Яну Дугарь. Нібито Дугарь допомагала готувати злочин, а Антоненко та Кузьменко закладали вибухівку під авто, а потім здійснили вибух.

На оприлюднених 4 січня записах фігурує нібито ексочільник білоруського КДБ Вадим Зайцев, який каже, що необхідно зробити "якусь закладку" і таким чином вбити Шеремета. Записи, що тепер потрапили у ЗМІ й трохи раніше до поліції, датовані 2012 роком.

У соцмережах після публікації записів окремі користувачі вже почали вимагати зняти звинувачення з Антоненка, Кузьменко та Дугарь під гештегом #freeRiff. Речник МВС Артем Шевченко підстав для цього не бачить, але сподівається, що нова інформація "зможе допомогти у пошуку досі невстановлених замовників та організаторів вбивства".

    Реклама на dsnews.ua