• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Блюзнірство і маніпуляції": в Міненерго відреагували на закиди Путіна українській ГТС

Заяви президента РФ Владіміра Путіна про те, що ГТС України перебуває у зношеному стані - це блюзнірство і маніпуляції, а в російській газотранспортній системі відбувається значно більше аварій, ніж в українській

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявила радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль, передає "ДС".

"Він (Путін — ред.) дуже дивно робить акценти у своїх виступах. Як йому заманеться", — сказав вона.

За її словами, Росія зараз використовує українську ГТС навіть в рамках укладеного контракту не на повну потужність. Зеркаль зазначила, що прокачують 20% від того, що можуть поставляти в Європу. "Вони зараз прокачують на рівні 85 млн кубометрів на день, а можуть прокачувати сплачені 120", — додала вона.

Зеркаль назвала заяву Путіна про виконання Росією своїх контрактів"блюзнірством і маніпуляцією цифрами і фактами". Вона нагадала, що два роки тому "Газпром" зупиняв "Північний потік-1" на ремонт і через українську ГТС прокачувалося 300 млн кубометрів на день і з трубою нічого не відбувалося.

Радниця міністра енергетики звернула увагу на кількість аварій, які відбуваються в російській газотранспортній системі.

"Якщо порівняти кількість аварій, які відбуваються на російському маршруті і скільки у нас, — то це не можна порівнювати. А вказувати на те, що він так вважає, не маючи жодних підстав для цього, наводить на думку, що вони, мабуть, щось задумали",- додала вона.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія відправляє в Європу стільки газу, скільки просять партнери. Однак, за його словами, збільшувати транзит через Україну "небезпечно", так як нібито "знос труби там становить 80%" і вона може "лопнути".

Оператор ГТС України спростував заяви Путіна про "зношеність" українського газопроводу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua