• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

BMW та Nissan "віддали" Крим Росії, – ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

У навігаційних комплексах автомобілів BMW, що продаються у Росії, зʼявилася можливість встановити карту, на якій окупований півострів Крим позначено «частиною РФ»

Про це повідомляє російська служба ВВС з посиланням на автовласників, передає "ДС".

Як повідомляється, щоб оновити карту, потрібно зайти на сайт BMW ConnectedDrive і вибрати файл. Російські водії писали на форумах, що після чергового оновлення карти перейменували.

Наприклад, якщо раніше файл називався Road Map Europe EVO 2020-2, то в новій версії він став називатися для одних власників Road Map Europe EVO 2020-3, а для інших Road Map Russia EVO 2020-3. Автовласники повідомили ВВС, що на картах Russia 2020-3 Крим вказаний як частина Росії.

Територіальна приналежність Криму після окупації Росією півострова у 2014 році також змінилася на картах інших автовиробників.

Наприклад, на навігаційному порталі Nissan Крим вказаний як «частина Росії», якщо заходити на сайт з російської IP-адреси. При цьому можна побачити, що приналежність Криму вказана не тільки при спробі знайти населені пункти через пошук, але й на самій карті. Якщо збільшити карту, то можна помітити, що кордон між Кримом і Україною позначений такою самою пунктирною лінією, як і всі міждержавні кордони.

При цьому користувачам з IP інших країн сайт Nissan Navigation Portal показує Крим українським.

Карта України
Карта України
Окупований Крим
Окупований Крим

ВВС направила запит до пресслужби Nissan в Росії і чекає на відповідь.

У навігаційних системах Volkswagen карти також можуть відрізнятися залежно від країни, повідомили ВВС в пресслужбі автовиробника.

"Однак це не дозволяє робити якісь висновки про позицію Volkswagen щодо міжнародних і територіальних кордонів", — йдеться у відповіді компанії на запит ВВС.

Відзначається, що не всі виробники продають автомобілі з власними навігаційними системами.

Mitsubishi в Росії встановлює карти тільки на автомобілях з бортовим компʼютером "Яндекс.Авто", і там встановлено "Яндекс.Навігатор", повідомили у пресслужбі Mitsubishi.

"Питання щодо територіальної приналежності окремих регіонів/її зміни, як і будь-які інші специфічні питання, коректно адресувати компанії, яка розробила, підтримує та оновлює цей продукт, тобто компанії "Яндекс", — зазначає пресслужба.

ВВС направила запити в пресслужби брендів Toyota, Skoda, Volvo, Ford, Kia, Hyundai, Audi, Mercedes, Honda, Land Rover, PSA (Peugeot, Citroen, Opel) і чекає на відповідь. Пресслужба Porsche відмовилася від коментарів.

"Яндекс" змінив територіальну приналежність Криму в кінці березня 2014 року, невдовзі після "референдуму". Зміни торкнулися доменів .ru і .com, на картах яких Крим позначений як "частина Росії".

Карти на домені .ua і зараз показують Крим як частину України ("Яндекс" заблокований на території України з травня 2017 року).

Територіальна приналежність Криму змінилася також на картах Google. Користувачі з російськими IP бачать Крим "російським", а всі інші — українським.

Нагадаємо, у листопаді минулого року представники компанії Apple на зустрічі з головою комітету Держдуми РФ з безпеки та протидії корупції Василем Піскарьовим у середу повідомили про внесення правок в продукти компанії. Тепер у додатках "яблука" Крим пишуть "російським".

Українське посольство в США направила офіційні запити до IT-гіганта Apple у звʼязку з інцидентом.

    Реклама на dsnews.ua