• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Бойовики "ДНР" запевняють, що на переговорах погодилися змінити дві статті закону про статус Донбасу

Реклама на dsnews.ua
Представники терористичної організації "ДНР" заявили, що на переговорах контактної групи в мінському форматі нібито вдалося узгодити текст деяких статей закону України про особливий статус Донбасу

Про це, зокрема, заявила представник терористів Наталія Ніконорова, інформує "ДС" з посиланням на "КоммерсантЪ".

"Нам вдалося досягти консенсусу за змістом ст. 2 і 3 закону про особливий статус Донбасу. Сподіваємося, що вдасться зберегти позитивну динаміку і продовжити постатейне обговорення цього найважливішого для політичного врегулювання закону", - сказала Ніконорова.

Відзначимо, що дані статті в Законі України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" виглядають так:

Стаття 2. Законодавство України в окремих районах Донецької та Луганської областей на період дії особливого порядку місцевого самоврядування діє з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Стаття 3. Держава гарантує у відповідності з законом недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб - учасників подій на території Донецької, Луганської областей.

Які зміни були нібито узгоджені на переговорах, представники бойовиків не уточнюють. У теж час вони скаржаться, що представники Києва "продовжують ігнорувати обговорення того, яким чином особливий статус буде врахований у проекті внесення змін до конституції щодо децентралізації".

Як повідомляла "ДС", раніше представник Донецька на переговорах Денис Казанський повідомив, що Тристоронньої контактної групи за підсумками обговорення закону про особливий статус Донбасу з російською стороною не вдалося досягти консенсусу навіть за преамбулі. Казанський зазначив, що Росія вимагає скоротити преамбулу і прибрати з неї згадка про повернення та реінтеграції переселенців.

На його думку, по іншим принциповим статтями навряд чи можливо в принципі домовитися.

    Реклама на dsnews.ua