• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Бойовики хочуть "узаконити" в'їзд до "ДНР" тільки за перепустками з відбитками пальців

Угруповання "ДНР" під приводом протидії поширенню коронавірусу планує пропускати фізичних осіб та транспорт на окуповану територію Донбасу лише за перепустками

Проросійські бойовики
Проросійські бойовики / Gleb Garanich/Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на Facebook-сторінці Української делегації для участі в ТКГ, передає "ДС"

Так, у делегації поінформували, що окупаційна адміністрація на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області 3 березня завершила "міжвідомче" погодження і найближчим часом планує ухвалити так званий «закон ДНР «Про деякі питання перетину тимчасової лінії фактичного розмежування силових структур і правоохоронних органів ДНР і держави Україна».

Закон" передбачає запровадження дозвільної процедури на виїзд осіб із тимчасово окупованої території у Донецьку область, а також визначає категорії осіб, яким заборонений в’їзд/виїзд з/до «ДНР»

.Зокрема, перетин лінії розмежування при виїзді (виході) фізичних осіб і транспортних засобів здійснюватиметься за наявності перепустки, оформленої «органами внутрішніх справ ДНР». Обов’язковими умовами для видачі такої перепустки є проходження особами дактилоскопічної реєстрації, фотографування та перевірка особистих засобів зв’язку заявників.

Окрім цього, при слідуванні за межі тимчасово окупованої території у Донецьку область на транспортному засобі перепустка також має оформлюватися і на нього.

В Українській делегації до ТКГ допускають, що аналогічний «нормативний акт» розробляється й окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованій території у Луганській області.

Представники України зазначили, що це спричинить подальшу ізоляцію мешканців тимчасово окупованої території від території України, яка контролюється урядом, і наразі реалізується під виглядом протидії поширенню нової коронавірусної інфекції.

"Міжнародне співтовариство та уряд України системно вживає заходів, які мають сприяти покращенню ситуації на лінії розмежування. Російська сторона — продовжує створювати штучні перешкоди", — підкреслили у ТКГ.

У даному контексті українська сторона звернула увагу на те, що санкції, які були продовжені цього тижня проти Росії одночасно США та ЄС, стали закономірним наслідком такого вибору Кремля.

Нагадаємо, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук заявила, що Мінреінтеграції разом із Міністерством охорони здоровʼя шукає шляхи, як вакцинувати жителів окупованих територій на підконтрольній території. Планується, що це можна буде зробити на пунктах пропуску.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua