• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Богдан фігурував у справі, яку розслідувала ГПУ, - Горбатюк

Реклама на dsnews.ua
Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури займалося розслідуванням справи, в якій фігурував нинішній глава Офісу президента Андрій Богдан

Про це заявив колишній керівник управління Сергій Горбатюк, передає "ДС".

"Є дійсно справа, у якому були прийняті судові рішення, які не могли насправді бути прийняті ні при яких умовах. Вони на Україну поклали 3,2 мільярда гривень боргу і виплату 32 мільйони гривень Російської Федерації.

По цій справі вже більше року ми підготували проекти повідомлень про підозру суддям, але керівництво Генпрокуратури це блокувало. У цій справі є ряд осіб, які сприяли ухваленню рішень, і серед цих осіб перевіряли також і Богдана", - розповів Горбатюк в ефірі "Громадського радіо".

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела в прокуратурі повідомили про те, що Богдану готують підозра у порушенні закону під час роботи в уряді Миколи Азарова.

За даними джерела, чинний глава Офісу президента сприяв винесенню судами рішень про незаконне стягнення з України 3,1 млрд гривень держгарантій корпорації "Єдині енергетичні системи України" перед Міністерством оборони Росії.

Це було зроблено, як вважає слідство, для притягнення до кримінальної відповідальності колишнього власника ЄЕСУ і екс-прем'єр-міністра Юлія Тимошенко. Богдан готував юридичні матеріали Кабміну з цього процесу та допустив незаконне стягнення держкоштів, не повідомивши в прокуратуру про злочин.

Прес-служба ГПУ пізніше заявила, що їй про це нічого невідомо. Інформацію про підготовку підозри Богдану також спростував голова САП Назар Холодницький.

    Реклама на dsnews.ua