• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Богдан отримав звання "заслуженого" за повернення заводу, який потім дістався Коломойському, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Глава Офісу президента Андрій Богдан отримав звання "заслуженого юриста України" за повернення у державну власність підприємства, контроль над якими в кінцевому підсумку отримав олігарх Ігор Коломойський

Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми", передає "ДС".

У клопотанні про присвоєння звання "заслуженого" Богдану є ряд позитивних характеристик, однак ілюстровані вони однією справою - нібито поверненням у держвласність "Нікопольського феросплавного заводу".

Коломойський, який зараз контролює підприємство, і чиїм особистим адвоката довгий час був Богдан, здивувався, коли у нього запитали, чи повертався завод у держвласність.

"Чого б він став "державним підприємством"? Коли він став "державним підприємством"? Його приватизували, по-моєму, в 2003 році. Більше нічого не робилося. Ну, приватизували і все, став приватним підприємством... у мене там пакет акцій. І у (олігарха Віктора, - прим. "ДС") Пінчука там є пакет акцій", - сказав він.

Коломойський та Пінчук викупили міноритарну частина заводу ще в 90-х, але в 2003 році при президенті Леоніді Кучмі контрольний пакет акцій відійшов його зятя Пінчука, як відзначають експерти, за заниженою ціною, наголошується в розслідуванні.

Після Помаранчевої революції підприємство вирішили повернути в державну власність, що, за офіційною версією, допомагав робити юрист Андрій Богдан - від імені української держави. В цей час інтереси держави і Коломойського збіглися, так як останній міг претендувати на контрольний пакет акцій заводу і в підсумку домігся цього.

"Отже, чиї інтереси захищав Андрій Богдан як адвокат у справі Нікопольського феросплавного після Помаранчевої революції? Якщо завод зрештою так і не був повернутий державі - замість цього його між собою, домовившись, перерозподілили Віктор Пінчук та Ігор Коломойський?" - йдеться в розслідуванні.

Однак трудовий колектив, в якому працював Богдан, в 2007 році попросив тодішнього президента Викторая Ющенка присвоїти Богдану звання "заслуженого юриста". Прохання президентові направили в травні, коли вже два місяці було відомо, що завод не повернувся у власність держави - у березні Верховний суд скасував усі попередні рішення і своєю постановою направив справу на новий розгляд. Він врешті-решт закінчився програшем держави.

Також з'ясувалося, що нинішній глава ОПУ отримував доплати від держави за звання "заслуженого юриста", коли перебував на держслужбі - за президента Ющенка, а потім Вікторі Януковичі. В цілому він отримав 25 тис гривень ($1000).

Зараз сам Богдан очолює комісію державних нагород та геральдики. Тепер вже він буде рекомендувати президенту, кого нагороджувати.

Нагадаємо, в цьому ж розслідуванні йдеться, що Андрій Богдан у 2013 році літав в Росію разом з тодішнім прем'єром Миколою Азаровим, радником якого він був. Після візиту української делегації влада України на чолі з Віктором Януковичем призупинила підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Під час Евромайдана Азаров нагородив Богдана почесною грамотою Кабміну.

    Реклама на dsnews.ua