• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

"Хвора голова": МЗС відповів на заяви Росії про погіршення ситуації на Донбасі

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили про погіршення ситуації на Донбасі. У МЗС України у відповідь на це нагадали Кремлю про необхідність виконувати Мінські угоди

Реклама на dsnews.ua

Позицію української сторони озвучив прессекретар МЗС Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Так, в російському зовнішньополітичному відомстві заявили про "деградування" ситуації з безпекою на Донбасі і закликали світ спонукати Україну до завершення війни.

Ніколенко, в свою чергу, вважає цю заяву перекладанням відповідальності.

"РФ відчайдушно намагається перекласти відповідальність із хворої голови на здорову. Сумлінне виконання взятих на себе мирних зобов’язань дедалі частіше підміняється галасливими політичними заявами", — відповів Ніколенко.

Представник українського МЗС заявив, що Росія може "не на словах, а на ділі" довести наявність політичної волі завершити розвʼязаний нею збройний конфлікт з Україною.

"Віддати наказ підконтрольним їй збройним угрупованням на Донбасі неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, припинити саботаж роботи Тристоронньої контактної групи, розблокувати виконання рішень лідерів нормандського формату", — сказав він.

Ніколенко наголосив, мешканці окупованого Донбасу потребують альтернативи руйнівній політиці "русского мира", а в Кремлі повинні усвідомити — "побудувати мир на російських танках неможливо".

"І надалі налаштовані досягти прогресу в рамках політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту. Розраховуємо, що від логіки війни неминуче відмовляться й в Росії", — додав представник МЗС.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав "шабашем" заплановану на 23 серпня зустріч ініційованої Україною Кримської платформи. Він вважає, що там Захід нібито "буде розвивати неонацистські настрої Києва".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua